РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000715424<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Романько Т. А. 
Аналіз територіальної локалізації суб'єктів господарської діяльності фармацевтичного сектора галузі охорони здоров'я України / Т. А. Романько, Ю. В. Корж, С. Г. Калайчева // Соц. фармація в охороні здоров'я. - 2018. - 4, № 4. - С. 50-57. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - оцінка фізичної доступності фармацевтичної допомоги шляхом аналізу територіальної локалізації суб'єктів господарської діяльності фармацевтичного сектора (СГД ФС) галузі охорони здоров'я (ОЗ) в областях України методом аналізу пропорційності. При проведенні дослідження був обраний метод пропорційності, який дає змогу оцінити рівномірність територіального розподілу за галузевою ознакою. Відхилення у розподілі та варіацію соціально-економічного рівня розвитку областей констатує коефіцієнт локалізації. Значення коефіцієнтів локалізації коливаються в межах від нуля при рівномірному розподілі до одиниці при повній концентрації, чим більше коливання коефіцієнтів, тим значніший дисбаланс розподілу. Використані офіційні дані Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками і Державної служби статистики. Установлено, що в чотирьох областях України, а саме у Волинській, Закарпатській, Рівненській та Хмельницькій, взагалі не зареєстровано СГД ФС із виробництва лікарських засобів (ЛЗ). До промислово розвинених регіонів із виробництва ЛЗ належать м. Київ, Київська, Харківська, Вінницька, Житомирська, Луганська, Сумська, Полтавська області. Аналіз територіального розміщення СГД ФС з оптово-роздрібної діяльності за областями України показав рівномірний і пропорційний розподіл. З'ясовано, що у 10 областях України відсутня локалізація СГД ФС з імпорту ЛЗ. Доведено, що до регіонів України з найвищою локалізацією СГД ФС належать м. Київ та Київська обл. Лідерами за кількістю СГД ФС, що забезпечують населення ЛЗ, стали Черкаська, Київська, Хмельницька області, а найменш забезпеченою є Луганська обл. Висновки: за результатами дослідження установлено, що основна локалізація всіх груп СГД ФС припадає винятково на два регіони країни - м. Київ та Київську область. У чотирьох областях України взагалі не представлені СГД ФС із виробництва ЛЗ, а в 10 областях відсутні СГД ФС, що здійснюють імпорт ЛЗ. Доведено, що найменш локалізованими областями щодо розміщення СГД ФС є Волинська, Закарпатська, Рівненська та Хмельницька області. Аналіз кількості СГД ФС, що забезпечують населення ЛЗ із урахуванням чисельності наявного населення, свідчить про рівномірний розподіл між областями. Слід зауважити, що така локалізація розподілу виникла винятково за рахунок наявності в усіх областях СГД ФС саме з оптово-роздрібної торгівлі ЛЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)26 + У9(4УКР)306.952

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101342 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського