РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000715577<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Pukhtaievych P. P. 
Efficiency of inoculation by nodule bacteria of alfalfa grown in mixture with smooth bromegrass at various rates of phosphorus and potassium nutrition = Ефективність інокуляції люцерни бульбочковими бактеріями при її вирощуванні у травосуміші зі стоколосом безостим на фоні різних доз фосфорно-калійного живлення / P. P. Pukhtaievych, E. P. Kukol, N. A. Vorobey, V. Vasileva, S. Ya. Kots // Физиология растений и генетика. - 2019. - 51, № 5. - С. 415-424. - Бібліогр.: 26 назв. - англ.

В умовах модельного вегетаційного досліду вивчали ефективність інокуляції люцерни бульбочковими бактеріями Sinorhizobium meliloti В-7411 при вирощуванні її у травосуміші зі стоколосом безостим на фоні різних норм фосфорно-калійного живлення. У результаті проведених досліджень встановлено, що симбіотичні системи люцерни, утворені за участю штаму S. meliloti В-7411, відрізнялися за інтенсивністю асиміляції N2 залежно від дози фосфорно-калійного живлення рослин, але мали подібну динаміку зростання цього показника від фази стеблування до фази цвітіння. Відмічено зниження кількості та маси кореневих бульбочок у люцерни за подвійної норми РК, що призводило до зменшення інтенсивності біологічної фіксації атмосферного азоту. Найвищий рівень асиміляції N2 кореневими бульбочками люцерни встановлено у фази стеблування, бутонізації та цвітіння на фоні 1 норми фосфору та калію (за Гельригелем) і зниження цього показника у 2,6, 3,6 та 2,9 раза у відповідні фази на фоні 2 норм РК. Бактеризація насіння люцерни сприяла росту надземної маси рослин обох компонентів травосуміші. У варіантах досліду за передпосівної інокуляції насіння ризобіями S. meliloti В-7411 та без інокуляції на фоні 1 норми фосфору і калію отримано найбільший урожай зеленої маси та сухої речовини люцерни порівняно з аналогічними показниками при застосуванні підвищених доз РК (1,5 та 2 норми). Відмічено також позитивну динаміку наростання вегетативної маси стоколосу безостого при вирощуванні у травосуміші з люцерною за різних норм внесення фосфору і калію. При цьому найменші показники наростання зеленої маси рослин злакового компонента травосуміші отримано також за внесення подвійної норми РК.


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.2-434

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського