РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000715707<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пімінов О. Ф. 
Синдром професійного вигоряння: як зберегти психоемоційне здоров'я спеціалісту фармації / О. Ф. Пімінов, Г. І. Квітчата, К. О. Бур'ян, В. А. Якущенко // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2019. - Вип. 33. - С. 36-46. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Співробітники більшості закладів практичної фармації, професійна діяльність яких пов'язана з повсякденним здійсненням емоційно напружених контактів з великою кількістю пацієнтів значною мірою стають схильними до розвитку синдрому "професійного вигорання". Цей синдром став досить розповсюдженим і вже досяг такого рівня, що навіть набув діагностичного статусу у МКХ-10, а його подальше дослідження стало дуже актуальним. Мета роботи - дослідження й оцінювання основних факторів, що формують синдром професійного вигоряння у спеціалістів фармації та пошук ефективних методів його запобігання і корекції. Дослідження було проведено в супровід з ретельним оглядом та узагальненням інформації наукових джерел та даних профільної літератури. Для загального аналізу було використано опитування за методом анонімного анкетування серед слухачів курсів підвищення кваліфікації. Обробка й аналіз результатів опитування проводилась за допомогою методів статистичних підрахунків. Згідно одержаних результатів дослідження встановлено, що психологічний клімат на робочому місці найбільше впливав на формування професійного вигоряння у спеціалістів фармації. А володіння прийомами зняття психологічної напруги та розширення професійної свідомості стали основними аспектами, які було виділено респондентами серед заходів його запобігання та корекції. Висновки: для ефективної праці та одержання задоволення від обраного фаху спеціалістам фармації необхідні нові формати шляхів профілактики стресів на професійному лані та позитивне когнітивне мислення в особистому житті. Позитивний стан атмосфери у колективі (доброзичливість, контактність, інтегрування) сприяють створенню комфортного середовища, формуванню професійної впевненості та доброзичливості. Напрацювання навичок психогігієни у повсякденності також сприяє запобіганню виникнення симптомів професійного вигоряння.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.59 + Р64-32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського