РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000715867<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Larionov V. B. 
Propoxazepam conformation and its orientation in the GABAА-receptor binding site = Конформація пропоксазепаму та його орієнтація у центрі зв'язування ГАМКА-рецептора / V. B. Larionov, M. Ya. Golovenko, A. S. Reder // Укр. біофармацевт. журн. - 2018. - № 1. - С. 10-17. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Одне з 3-алкоксипохідних 1,4-бенздіазепіну - пропоксазепам, який продемонстрував високу аналгетичну активність, а також ефективно блокував різні типи експериментальних судом. Нестандартна комбінація компонентів фармакологічного спектра передбачає різні місця його зв'язування на ГАМКА-рецепторі. Мета дослідження - визначення геометрії ліганд-рецепторних комплексів ГАМК-РК на підставі використання експериментальних даних про конформацію пропоксазепаму та розрахункових даних тривимірної будови лігандзв'язуючого центра та подальше проведення докінгу для характеристики його зв'язування з даним рецептором. Рентгеноструктурне дослідження сполуки було виконано на монокристальному рентгенівському дифрактометрі Xcalibur 3, розрахунок параметрів молекулярного докінгу буз здійснений у програмі GEMDOCK v2.1, для ГАМК-рецептора (GABA(A) R-beta3 пентамер); молекулярні структури конформерів пропоксазепаму були підготовлені у програмі ChemAxon (MarvinSketch 17.11.0). На підставі даних рентгеноструктурного аналізу розраховані координати атомів, довжини зв'язків та валентні кути у молекулі пропоксазепаму, встановлено, що він існує у вигляді кристалографічного двійника як рацемат. Висновки: за допомогою методу молекулярного докінгу показано, що на виділеній частині ГАМКА-рецептора існує декілька місць зв'язування пропоксазепаму з енергією утворення комплексів від -78,64 до -85,29 ккал/моль. Найбільший внесок у формування зв'язку комплексу здійснюють залишки полярних амінокислот (серин, аспарагін, метіонін та аргінін - полярний підцентр зв'язування). Однак також для окремих конформерів значний внесок мають ароматичні амінокислоти, переважно фенілаланін (Phe-31, Ala-135 - гідрофобний підцентр зв'язування).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.704

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100163 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського