РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000715917<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Павленко Н. В. 
Оптимізація ерадикаційного лікування хронічного гастродуоденіту, асоційованого з Helicobacter pylori, у дітей із використанням спорового рекомбінантного пробіотика на основі B. subtilis / Н. В. Павленко, О. В. Шутова, О. Б. Ганзій, І. Г. Солодовниченко, К. В. Савицька, О. Л. Слободянюк // Здоровье ребенка. - 2018. - 13, № 1. - С. 16-22. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Helicobacter pylori (Нр) значно поширена в дітей в Україні. Хронічний гастродуоденіт є основною нозологією в дітей, асоційованою з Нр, що потребує комплексного, перш за все ерадикаційного, лікування. Для оптимізації ефективного використання ерадикаційних схем сучасні міжнародні рекомендації передбачають можливість використання пробіотиків. Мета роботи - оцінити вплив пробіотика Субалін на ерадикаційну ефективність та переносимість схем антихелікобактерної терапії в дітей 12 - 18 років із Нр-позитивним хронічним гастродуоденітом. Під спостереженням перебували 50 дітей із Hp-асоційованими хронічними гастродуоденітами віком від 12 до 18 років. Пацієнтів розподілено на 2 групи залежно від призначення пробіотика. Діагноз верифікували з використанням фіброгастроскопії, ендоскопічної рН-метрії, визначення Нp-інфекції. Результати фіксували в розроблену індивідуальну карту пацієнта й статистично обробляли. Результати використання пробіотика Субалін у пацієнтів основної групи одночасно із застосуванням стандартних педіатричних схем ерадикації Hp першої лінії при лікуванні дітей і підлітків із Нр-позитивними формами хронічного гастродуоденіту свідчать про доцільність, ефективність і перспективність такого лікування. Підтвердженням цього є позитивна динаміка скарг, відсутність побічних ефектів (у тому числі антибіотик-асоційованої діареї) і добра переносимість препаратів у схемах потрійної чи квадротерапії на фоні прийому спорового рекомбінантного пробіотика в переважної більшості пацієнтів. Пацієнти з групи порівняння теж мали позитивну динаміку основних скарг, але менш виражену. Натомість погіршення переносимості й побічні дії стандартних ерадикаційних схем зустрічалися в них вірогідно частіше (у середньому на 35 - 40 %) порівняно з пацієнтами основної групи. Крім того, призначення Субаліну збільшує ерадикаційну ефективність стандартних анти-Нр схем першої лінії на 5 %. Висновки: використання спорового рекомбінантного пробіотика Субалін одночасно зі стандартними ерадикаційними схемами в дітей із 12 років є доцільним, тому що дозволяє підвищити ерадикаційну ефективність на 5 % і покращити переносимість анти-Hp препаратів і, відповідно, прихильність пацієнтів до дотримання лікування й рекомендацій. Застосування Bacillus subtilis уже на першому етапі лікування допомагає оптимізувати терапевтичні заходи щодо дітей старшого віку з Нр-позитивними варіантами хронічного гастродуоденіту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.16

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського