РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000716060<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шидловська Т. А. 
Біоелектрична активність головного мозку у осіб, які отримали акустичну травму в зоні проведення бойових дій з різним ступенем порушень слухової системи / Т. А. Шидловська, Т. В. Шидловська, М. С. Козак, К. В. Овсяник, Л. Г. Петрук // Фізіол. журн.. - 2019. - 65, № 2. - С. 52-60. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мета роботи - визначення найбільш значущих показників біоелектричної активності голов- ного мозку за результатами електроенцефалографії (ЕЕГ) у осіб, які отримали акутравму в зоні проведення бойових дій з урахуванням ступеня порушень слухової функції. Обстежено групу військовослужбовців з акутравмою (205 осіб) з найбільш характерними, типовими формами аудіометричних кривих - з низхідним, часто - обривчастим типом кривої, які були розподілені на три групи залежно від ступеня вираженості сенсоневральної приглухуватості. Дослідження здійснювали за допомогою комп'ютерного електроенцефалографа фірми "DХ-системи" (Україна) за загальноприйнятою методикою згідно зі схемою накладання електродів "10 - 20". Показано, що зміни біоелектричної активності головного мозку проявлялися деформацією домінуючого ритму з поганою модуляцією та ослабленою реакцією на функціональні навантаження, особливо в лобних та скроневих відведеннях. У обстежених достовірно зменшувався відсотковий вміст домінуючого у нормальній картині ЕЕГ <$E alpha>-ритму та збільшувалась представленість <$E beta>- та <$E DELTA>-ритму, як при фоновому записі, так і при проведенні функціональних навантажень - фотостимуляції та гіпервентиляції. Найбільш виражені зміни біоелектричної активності порівняно з контрольною групою спостерігали у осіб 2-ї (більш значні порушення слухової функції) та 3-ї (з вираженими порушеннями слухової функції) груп. Так, наприклад, у осіб 3-ї групи у фоновому записі збільшувався вміст <$E theta>-ритму у лобних відведеннях до 19,74 +- 1,53 % щодо 8,5 +- 1,6 % у контрольній групі. Проведений порівняльний аналіз відсоткового вмісту ритмів ЕЕГ між досліджуван ими групами свідчить про те, що від 1-ї до 3-ї групи збільшується представленість <$E DELTA ,~ theta> та <$E beta>-ритму та знижується частка <$E alpha>-ритму як при фоновому записі, так і при функціональних навантаженнях. У 3-й групі в лобних відведеннях спостерігалася достовірна відмінність у значеннях відсоткового вмісту всіх досліджуваних основних ритмів ЕЕГ (<$E alpha ,~beta ,~theta ,~DELTA>) як при фоновому записі, так і при функціональних навантаженнях. Наприклад, відсоток <$E DELTA>-ритму у лобних відведеннях при фоновому записі становив 19,47 +- 1,53 %, що вірогідно відрізняється від показників 1-ї - 13,69 +- 0,68 % та 2-ї групи - 13,04 +- 0,52 %. Таким чином, у військослужбовців із бойовою акутравмою виявлено порушення біоелектичной активності головного мозку. Зі зниженням слухової функції у них відбувається перерозподіл основних ритмів ЕЕГ у напрямку зростання проявів повільно-хвильової активності на дезорганізованому фоні, особливо в лобних і скроневих відведеннях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*739.177.52*715.3 + Р458.1 + Р89

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського