РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000716103<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ночвіна О. А. 
Роль мікробіоценозу піхви в генезі невиношування вагітності / О. А. Ночвіна // Репродуктив. эндокринология. - 2019. - № 1. - С. 22-28. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мікробіоценоз відіграє важливу роль у підтримці гомеостазу і є найважливішим компонентом гомеостатичної системи за рахунок участі в імунологічній та ендокринній регуляції організму. Враховуючи значення мікрофлори організму як функціонального комплексу підтримки гомеостазу за рахунок метаболічної активності і кількісних співвідношень, що чинить не тільки прямий вплив на імунологічний статус, а й опосередковану дію на репродуктивну систему, дисбаланс піхвового мікросередовища розглядається як одна з найважливіших причин ускладненого перебігу вагітності. Мета дослідження - вивчення мікробіоценозу піхви в жінок із ускладненим перебігом вагітності із визначенням ефективності схеми використання мікронізованого біоідентичного прогестерону Утрожестан та вагінального пробіотика Лактожиналь LP у лікуванні загрозливого викидня на тлі бактеріального вагінозу. Проспективно обстежено 67 вагітних жінок з ускладненим перебігом вагітності в терміні до 22 тижнів гестації. Критеріями включення жінок у дослідження були наявні клінічні ознаки загрозливого викидня у вигляді ниючого болю в нижніх відділах живота з геморагічними виділеннями зі статевих шляхів та без них, ознаки гіпертонусу міометрія при УЗД з ретрохоріальною гематомою та без неї, вкорочення шийки матки з відкриттям внутрішнього вічка та цервікального каналу та без них. Ефективність корекції мікробіоценозу піхви визначали шляхом оцінки динаміки клінічних симптомів та кількісного й якісного складу піхвового біотопу. Доведено, що в жінок із загрозливим викиднем мають місце зміни піхвового біотопу у вигляді бактеріального вагінозу в 70,1 % випадку. Аналіз клінічних проявів симптомів загрозливого викидня на фоні призначеного лікування показав позитивну динаміку. Представлені результати дослідження доводять ефективність використання Лактожиналь LP в поєднанні з натуральним мікронізованим прогестероном Утрожестан в жінок із загрозливим викиднем на тлі бактеріального вагінозу. Кратність застосування вагінального пробіотика та можливість вибору шляху введення гестагену сприяє спрощенню та індивідуалізації схем лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.218.12 + Р715.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського