РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000716136<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шурпяк С. О. 
Важливість прогестерону для збереження вагітності на ранніх і пізніх термінах. Огляд літератури / С. О. Шурпяк, В. І. Пирогова // Репродуктив. эндокринология. - 2019. - № 4. - С. 49-54. - Бібліогр.: 46 назв. - укp.

Прогестерон - ключовий гормон для настання та підтримки вагітності. Проблема зниженої фертильності, безпліддя стає все більш актуальною, що в свою чергу ще більш загострює проблему невиношування вагітності. Мета роботи - висвітлення нової інформації, що базується на сучасних наукових доказах, даних доказової медицини та світових клінічних протоколах, узагальнення фактичних знань щодо важливості послідовного використання одного виду гестагену для преконцепційної підготовки, лікування і профілактики загрози переривання вагітності в різних термінах та клінічних умовах. Проаналізовані дані свідчать, що саме природний мікронізований прогестерон має бути препаратом вибору при лікуванні звичного невиношування, пов'язаного з недостатністю лютеїнової фази, при цьому на етапі преконцепційної підготовки важливо використовувати один вид гестагенів. Сьогодні препарати вагінального мікронізованого прогестерону використовуються як підтримка лютеїнової фази під час циклів екстракорпорального запліднення через відносну легкість їх застосування та еквівалентність внутрішньом'язовому прогестерону. Вагінальний прогестерон має переваги внаслідок ефекту первинного проходження через матку, при якому концентрація в тканинах ендометрія зазвичай набагато більша, ніж у сироватці. Згідно з даними незалежного рандомізованого подвійного сліпого плацебо-контрольованого дослідження PRISM, доведена ефективність вагінального мікронізованого прогестерону в жінок із кровотечею зі статевих шляхів на ранніх термінах вагітності (клініка загрози викидня). В пацієнток, які отримували мікронізований прогестерон, частота живонародження була достовірно вищою на 3 % порівняно з плацебо, що в абсолютних цифрах на 54 живонароджених дитини більше. Найкращі результати були досягнуті і в пацієнток з трьома і більше викиднями в анамнезі, де шанси живонародження при використанні мікронізованого прогестерону (препарат УтрожестанR) достовірно збільшилися на 28 %. Важливим є також доведення факту, що застосування препарату УтрожестанR в дозі 800 мг/доба до 16 тижнів гестації є безпечним для плода (частота вроджених аномалій не відрізнялася в групі вагінального прогестерону і плацебо) і не перешкоджає відторгненню генетично неповноцінного ембріона.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-52 + Р716.218-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського