РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000716139<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Подольський Вол. В. 
Психосоматичні проблеми відносин лікаря акушера-гінеколога з пацієнтками в сучасних умовах / Вол. В. Подольський, В. В. Подольський // Репродуктив. эндокринология. - 2019. - № 4. - С. 64-66. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Сучасні соціально-економічні та політичні умови в нашій країні суттєво впливають на психоемоційний стан жінок фертильного віку та їхніх партнерів. На превеликий жаль, концепція психологічної безпеки досі не має значного поширення в Україні. Натомість радикальні підходи у формуванні лідерами думок суспільних поглядів, які висвітлюються у ЗМі та соціальних мережах, знижують довіру до лікаря як особи, що забезпечує державні гарантії стосовно надання якісної безкоштовної медичної допомоги. Такі особливості змін у ставленні до медиків значною мірою впливають на ефективність контакту лікаря з пацієнтом, що в свою чергу відбивається на ефективності лікування. У жінок фертильного віку з порушеннями репродуктивного здоров'я сила впливу стресогенного фактора, який став індуктором такого порушення або супроводжував його появу, зменшується в часі до певного рівня і переходить у тривалий дистрес. Враховуючи особливості міжнейронної взаємодії та проходження імпульсів у головному мозку найкоротшим шляхом і через ділянки високої васкуляризації, функціонування центральної нервової системи підтримує формування негативного внутрішнього діалогу в пацієнтки. Описані основні види когнітивних викривлень, що можуть стати на заваді ефективному діалогу лікаря з пацієнткою. Когнітивні викривлення можна розглядати як зміни в психоемоційному стані жінок і як результат розвитку психоемоційної патології, що потребує терапії чи корекції психоемоційного стану жінки паралельно з лікуванням репродуктивних порушень. Серед когнітивних викривлень найбільш поширені ментальна фільтрація, відхилення позитивного, максималізація, мінімалізація, дихотомічне мислення, надузагальнення, персоналізація, звинувачення, відчуття власної всеосяжної правоти, емоційні міркування. Своєчасне виявлення когнітивних викривлень у жінок із порушеннями репродуктивного здоров'я дає змогу встановити довірчі стосунки між лікарем та пацієнткою, підвищити ефективність лікування та скоротити час консультації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-3 + Р64-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського