РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000716216<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Акуленко І. В. 
Вплив антибіотикотерапії на загальну кількість оксалатдеградувальної мікробіоти у кишковому тракті щурів / І. В. Акуленко, М. Ю. Корбуш, В. О. Стецька, Т. М. Сергійчук, Г. М. Толстанова, Н. М. Степанова // Мікробіологія і біотехнологія. - 2019. - № 2. - С. 27-37. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити зміни загальної кількості оксалатдеградувальних бактерій за модельованого дисбіозу у щурів. Об'єктом дослідження були зміни загальної кількості оксалатдеградувальної мікробіоти фекального та пристінкового біоптатів товстої та тонкої кишок щурів самців лінії Wistar (маса 170 - 200 г, n = 7). Коктейль ампіциліну (75 мг/кг) з метронідазолом (50 мг/кг) вводили per os 1 раз на добу, впродовж 3 днів. Динаміку змін мікробіоти оцінювали одразу після відміни введення антимікробних препаратів та на 18, 29, 59 день від початку експерименту. Мікробіологічний аналіз фекального (КУО/г) та пристінкового (КУО/см<^>2) біоптатів щурів здійснювали бактеріологічним шляхом за висіву відповідних розведень на елективні середовища. Результати наведено у вигляді <$EM~symbol С~m> lg КУО/г (см<^>2). Кількість бактерій, що висівалася з фекального біоптату на високоселективному середовищі Oxalate Medium (5 г/л Na2C2O4), знижувалася на 29-й день експерименту з <$E6,22~symbol С~0,20> до <$E4,37~symbol С~0,80> lg КУО/г (P << 0,05) і залишалася нижчою за показники у відповідній контрольній групі на 59-й день експерименту. Достовірне зниження кількості оксалатдеградувальної мікробіоти (з <$E7,05~symbol С~0,35> до <$E5,13~symbol С~0,05> lg КУО/см<^>2, P << 0,05) реєстрували у пристінковому біоптаті товстої кишки на 59-й день експерименту. Проте у пристінковому біоптаті тонкої кишки їх кількість була в межах контрольних значень. Кількість анаеробних цукролітичних бактерій родів Lactobacillus, Bifidobacterium, що здатні метаболізувати оксалат, залишалася в межах контрольних значень у фекальному та пристінковому біоптатах товстої та тонкої кишок впродовж всього періоду спостереження після відміни антибіотиків. Висновок: за антибіотикоасоційованого дисбіозу відбувається зниження загальної кількості оксалатдеградувальних бактерій, що прогресує в часі і може стати причиною утворення оксалатних конкрементів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.81 + Р264.863

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського