РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000716249<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Головко Т. С. 
Променеві методи дослідження у моніторингу лікування хворих на метастатичний рак піхви / Т. С. Головко, В. С. Іванкова, О. О. Бакай, Л. А. Шевчук, Л. М. Барановська // Клинич. онкология. - 2019. - 9, № 1. - С. 50-54. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Головне завдання динамічного спостереження пацієнток у віддалені строки після проведення консервативного лікування - своєчасне виявлення рецидиву захворювання. Для цього застосовують променеві методи, насамперед ультразвукове дослідження (УЗД) та магнітно-резонансну томографію (МРТ). Мета роботи - визначити інформативність променевих методів дослідження у моніторингу лікування хворих з метастатичним раком піхви (МРП). Проведено комплексне променеве обстеження із застосуванням УЗД та МРТ у 20 хворих на МРП до, під час та після поєднаного променевого лікування на тлі використання хіміорадіомодифікаторів для оцінки його ефективності. Контрольна група - 10 пацієнток без ознак продовження хвороби. УЗ- та МР-семіотику зіставлено з клінічним перебігом хвороби та даними морфологічного дослідження. Визначено УЗ- та МР-ознаки МРП та його регресу при консервативному лікуванні. Чутливість, специфічність і точність для виявлення МРП при УЗД становили 75,0; 80,0 та 76,7 % відповідно, а при МРТ - 85,0; 90,0 та 86,6 % відповідно. Чутливість, специфічність і точність оцінки ефективності консервативної терапії МРП при УЗД становили 62,5; 75,0 та 65,0 %, при МРТ - 75,0; 87,0 та 77,5 % відповідно. Висновки: УЗД та МРТ є інформативними методами для виявлення та оцінки ефективності консервативної терапії МРП.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.713

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського