РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000716519<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Єршова О. Г. 
Термічна стійкість та кінетика десорбції водню з гідридної фази MgH2 механічного сплаву магнію з Si, Ti, Fe / О. Г. Єршова, Ю. М. Солонін, В. Д. Добровольський, А. Ю. Коваль // Відновлюв. енергетика. - 2019. - № 1. - С. 20-30. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Незважаючи на те, що вчені приділяють велику увагу гідриду магнію, методам його отримання і дослідження властивостей, останній все ще не знайшов широкого застосування в якості акумулятора водню для автомобільної промисловості через труднощі двох основних недоліків: високу температуру (300 <$E symbol Р>С при 0,1 MPa H2) і його повільної кінетики дисоціації. У даній роботі з метою зниження температури, поліпшення кінетики розкладу стехіометричного гідриду MgH2 була досліджена можливість його комплексного легування Si, Ti, Fe з використанням методу реактивного механохімічного легування (РМС). Механічний сплав (МС) Mg + 10 % ваг. Si + 2 % ваг. Ti + 2 % ваг. Fe був синтезований і його фазовий склад, мікроструктура, воденьсорбційні властивості, термічна стабільність і кінетика десорбції водню були досліджені з використанням методів рентгенівської дифракції (XRD), скануючої електронної мікроскопії (SEM) і термодесорбційної спектроскопії (TDS). Для оцінки впливу комплексного легування Ti, Fe, Si на температуру розкладання і термостабільність, ізобари десорбції водню з фази MgH2 отримані при першому нагріванні після РМС зразків МС і після подальшого циклічного гідрування з газової фази. Всі ізобари були отримані при тиску водню в реакторі 0,1 МПа і швидкості нагріву зразка 3 <$E symbol Р>/хв. Вони були використані для визначення як температури початку десорбції водню (Тн.) з гідридної фази MgH2 МС, так і температури Tмак., що відповідає максимальній швидкості виділення водню. Кінетичні криві десорбції водню з механічного сплаву-композиту отримані при постійному тиску водню 0,1 МПа в реакторі і температурах 310 і 330 <$E symbol Р>С. Їх використовували для визначення часу виділення половини кількості водню (<$E tau sub {1 "/" 2}>) і загальної кількості водню (<$E tau sub n>) для МС. Виявлено, що добавки Si, Ti, Fe до магнію значно покращують кінетику десорбції водню з гідридної фази MgH2 отриманих МС. Однак ефект зниження термодинамічної стабільності гідридної фази MgH2 в результаті її комплексного легування не спостерігається. Розроблені матеріали дозволяють використовувати їх в стаціонарних умовах застосування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л264.9 + Г583.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25096 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського