РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000716559<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kaipoldayev O. E. 
Influence of substrate temperature on the formation of Titanium Carbide film = Вплив температури підкладки на формування плівок карбіду титану / O. E. Kaipoldayev, G. A. Baigarinova, R. R. Nemkayeva, N. R. Guseinov, Y. S. Mukhametkarimov, K. Tauasarov, O. Y. Prikhodko // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2019. - 11, № 4. - С. 04003-1-04003-5. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Протягом останніх десятиліть плівки карбіду титану використовуються як матеріали для покриттів. Карбід титану проявляє чудові механічні та хімічні властивості, такі як висока температура плавлення, твердість і гарна хімічна та термічна стабільність. Плівки карбіду титану наносилися на скляні та монокристалічні кремнієві підкладки за методом іонно-плазмового магнетронного розпилення за постійного струму з об'єднаної мішені графіт/титан. Плівки карбіду титану з різними співвідношеннями C/Ti можуть бути нанесені за допомогою методу магнетронного розпилення за постійного струму з використанням титанових листів в області ерозії графітової мішені як джерела твердого вуглецю. Залежно від утворення фази карбіду титану вивчено залежність температури підкладки (150, 250, 350, та <$E450~symbol Р roman C>) за допомогою методу рентгеноструктурного аналізу та раманівської спектроскопії. Зразки досліджено з застосуванням двох різних раманівських спектрометрів: AFM-Raman instrument Solver Spectrum (NT-MDT) з 473 нм лазером і NTegra Spectra (NT-MDT) з 473 і 633 нм лазерами. Стехіометрію осаджених плівок визначено за допомогою енергодисперсійного рентгенівського спектроскопічного аналізу.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.235.6 + В379.226 + В379.247

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського