РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000716646<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Tesliuk H. 
Design of working bodies for tillage tools using the methods of bionics / H. Tesliuk, B. Volik, S. Sokol, N. Ponomarenko // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 3/1. - С. 49-54. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Наведено методику запозичення принципів будови тіла морських істот для розробки грунтообробних знарядь. Робота грунтообробних знарядь за умов заниженої консолідації грунту вимагає саме покращання обтічності, тобто кришення та розпушення треба забезпечити не за рахунок підпірного різання, а за рахунок різання з ковзанням. За критерій раціональності конструкції прийнято величину тягового опору. Аналітична частина загальної методики надає можливість обчислити його величину. Новизна полягає в тому, що загальний тяговий опір розбитий на складові елементи, величина яких обчислюється окремо. Цей елемент є важливим, бо надає можливість під час розрахунків перейти до прямолінійних нескінченно малих ділянок периметра та окремо виконувати адаптацію складових ріжучого периметра до оброблюваного середовища. Наведено елементи подібності біологічного аналогу та технічного прототипу: лобова частина (рильце) - долотоподібний наконечник розпушувача; бокові плавники - стрільчасті крила; вертикальний кильовий плавник - комкоподрібнювач. В результаті ідентифікації біологічного аналогу і технічного прототипу отримано регресійну модель ріжучого периметра та робочої поверхні. За результатами аналітичних досліджень запропоновано математичну модель взаємодії робочого органа з грунтом. Особливість аналітичної моделі взаємодії з грунтовим середовищем полягає в тому, що вона базується на умовах безпідпірного різання. Основні положення виконаних аналітичних досліджень підтверджено результатами модельних експериментальних досліджень, які показали зниження тягового опору у порівнянні з моделлю серійного робочого органа в середньому на 20 %. Такий результат можна отримати тільки за рахунок зменшення сил тертя, тобто покращанням обтічності робочої поверхні. Оригінальність отриманих наукових результатів полягає в повній адаптації робочих поверхонь біологічного аналогу до роботи за умов грунтового середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.2-12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського