РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000716653<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Drobaha G. 
Construction of the expert system of geospatial analysis that employs scenarios for the automated data generation for a digital map / G. Drobaha, V. Lisitsin, L. Safoshkina, I. Morozov, A. Poberezhnyi // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 3/2. - С. 43-50. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Проведено дослідження по формалізації алгоритмів вирішення задач, генеруванню даних для електронної карти та їх реалізації за допомогою набору простих операцій, які інтуїтивно зрозумілі для користувача, який не є фахівцем у галузі геоінформаційних технологій. Запропоновано підхід, який базується на створенні типових сценаріїв виконання моделі. Такі сценарії редагуються та пристосовуються до використання альтернативних електронних карт місцевості. Результатом виконання сценарію стає набір даних - шарів електронної карти, що отримані за вихідними параметрами моделі та алгоритмів вирішення задачі, які створені фахівцем. Це надає змогу створювати бібліотеки типових сценаріїв, централізовано зберігати їх і надавати загальний доступ до цих сценаріїв, а також, виконувати обмін даними між програмними додатками. У результаті виконання сценарію користувач отримує можливість без написання будь-якого програмного коду виконувати складні операції оброки географічних даних і моделювати різні процеси на електронній карті місцевості. Розроблено експертну систему геопросторового аналізу, яка містить як базові функції обробки географічних даних, так і спеціалізовані моделі високого рівневі. У режимі візуальної побудови алгоритму вирішення задачі, створюється дерево рішень. Реалізований конвеєр операцій, коли джерела даних в експертній системі, які отримані під час виконання деякої операції, відсилаються на вхід наступної операції. Результати дослідження можуть бути використані в імітаційних моделях військових операцій, задачах фотограмметрії, під час проектування оптимальних трас обльоту території, та як додатковий інструмент аналізу місцевості в геоінформаційних системах. Мається можливість розширювання функціональності експертної системи та додавання нових типів операцій. Таким чином, є підстави стверджувати про те, що процес автоматичного створення даних для електронних карт, потребує наявності спеціального програмного забезпечення і високої кваліфікації користувачів геоінформаційних систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д88 + З970.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського