РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000716655<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Volkov Y. 
A study of decomposition of a group of ships for preliminary forecasting of dangerous approaching / Y. Volkov // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 3/3. - С. 6-12. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Проведеними дослідженнями виникаючих ситуацій небезпечного зближення кількох суден встановлено наявність розподілу суден, які є суднами-цілями, відносно базового судна. Ці судна-цілі можуть бути небезпечними, безпечними, безпечними, які можуть бути небезпечними за певних умов. Своєю чергою, небезпечні для розходження, з якими слід виконати маневр стандартного розходження, а також цілі для розходження, з якими потребується маневр екстреного розходження. Доведено, що зазначений розподіл суден можливо провести використовуючи відносність суден-цілей до різних підмножин які залежать від їх відносних параметрів руху до базового судна. Завдяки цьому стало можливим розглядати групу з кількох суден як множину цілей. Експериментальними дослідженнями з використанням комп'ютерного моделювання підтверджено, що є можливою декомпозиція ситуації зближення суден, що склалася, на підмножини, кожна з якої відрізняється від іншої параметрами відносного руху. Цими параметрами є відносні курс, пеленг, гранично-допустима дистанція найкоротшого зближення для звичайного та екстреного маневрування, термін часу до настання положення дистанції найкоротшого зближення. Співвідношення швидкостей базового судна та судна-цілі, співвідношення дистанцій найкоротшого зближення та гранично-допустимої дистанції також впливають на належність до певної підмножини. Це надає можливість стверджувати, що існує чітка залежність вірогідності зіткнення суден від їх належності до різних підмножин, яка може бути розрахована для кожного судна-учасника маневру розходження. Показано, що під час виконання маневру розходження базовим судном змінюються параметри відносного руху, відповідно і належність оточувальних суден-цілей до різних підмножин. Таким чином, є підстави стверджувати, що використовуючи зазначену класифікацію суден-цілей може бути розрахована попередньо прогнозована належність суден до різних підмножин. Вірогідність виникнення ситуації небезпечного зближення та/або зіткнення суден також може бути розрахована для кожної зміни курсу базового судна відносно кожного із оточувальних його суден-цілей.


Індекс рубрикатора НБУВ: О42-082.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського