РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000716674<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Bessarabov V. 
Development of a decontamination system for decomposing N-(phosphonomethyl)glycine / V. Bessarabov, V. Vasylenko, L. Vakhitova, G. Kuzmina, N. Zderko, V. Plavan, G. Zagoriy // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 3/6. - С. 6-13. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

Досліджено вплив активаторів на розкладання N-фосфонометилгліцину під дією пероксиду водню та гідроксиду калію. Як системи деконтамінації вивчено суміші гідроксиду калію, пероксиду водню, борної кислоти, цетилпіридиній хлориду та борату моноетаноламіну. Показано, що борна кислота є ефективним активатором пероксиду водню як <$E alpha>-нуклеофілу в міцелярній системі деконтамінації N-фосфонометилгліцину. Встановлено, що N-фосфонометилгліцин не вступає в реакції розщеплення за високих значень рН без участі активуючих агентів. За рН 13 очікуваний полуперіод розпаду субстрату за нуклеофільним механізмом становить біля 3 год. Показано, що за деконтамінації N-фосфонометилгліцину в системі луг, пероксид водню, цетилпіридиній хлорид, борна кислота створюються сприятливі умови для нуклеофільної атаки на фосфорорганічну сполуку за рахунок утворення міцел та активації механізму утворення пероксид-іонів. У вказаній системі константа швидкості реакції другого порядку у 2 рази є вищою ніж у неактивованій системі. Встановлено, що борат моноетаноламіну не виявляє суттєвого активуючого впливу на міцелярний нуклеофільний каталіз за деструкції N-фосфонометилгліцину. Визначено оптимальні умови деконтамінації N-фосфонометилгліцину в міцелярній системі знезараження: концентрації цетилпіридинію хлориду - 0,25 моль/л і борної кислоти - 0,15 моль/л. Доведено, що важливою умовою є оптимальний рН системи, який повинен знаходитись у проміжку від 10,5 до 11,5. Зроблено висновок, що дослідження деконтамінації N-фосфонометилгліцину за умов м'якого міцелярного каталізу має теоретичне та вагоме прикладне значення, обумовлене мінімізацію ризиків, пов'язаних із виробництвом, використанням та утилізацією фосфорорганічних сполук.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г224.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського