РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000716685<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Dorozhko Y. 
Determining the most dangerous loading application point for asphalt-concrete layers on a rigid base / Y. Dorozhko, N. Arsenieva, H. Sarkisian, O. Synovets // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 3/7. - С. 36-43. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

Умови роботи асфальтобетонних шарів (АБШ) на цементобетонних плитах (ЦБП) значно відрізняється від інших конструктивних рішень. В практиці дорожнього будівництва розроблені не досить досконалі методи розрахунку міцності асфальтобетонних покриттів жорстких дорожніх одягів, оскільки нормують лише окремі критерії міцності АБШ. Існуючі методи розрахунку не враховують особливостей напружено-деформованого стану (НДС) АБШ на ЦБП за різних умов прикладення навантаження, таких як середина плити, край плити та кут плити. Не відповідність умов розрахунку фактичному НДС конструкції зумовлює передчасне руйнування АБШ і, як наслідок, зниження міжремонтного строку та додаткових витрат на передчасні ремонтні роботи. Проведено моделювання НДС конструкції дорожнього одягу методом скінченних елементів за допомогою програмного комплексу ANSYS з трьома варіантами розміщення транспортного навантаження, а саме в центрі плити, на краю плити та в куті плити. Для прийнятих варіантів розміщення транспортного навантаження визначено та наведено значення напружень по Мізесу, головних напружень, горизонтальних і максимальних дотичних напружень. Значення напружень визначено на поверхні АБШ, на контакті АБШ і ЦБП і на контакті ЦБП та основи. Виконано порівняння визначених напружень в шарах дорожнього одягу за різних варіантів прикладення транспортного навантаження та зіставлення отриманих результатів із відомими рішеннями. Це надало можливість встановити, що для АБШ розміщення навантаження в куті плити є найбільш небезпечним як за дотичними зсуваючими напруженнями, так і за напруженнями по Мізесу. Напруження, які виникають у разі розташування навантаження в куті плити, приблизно на 10 % перевищують напруження у разі розташування навантаження на краю плити та приблизно на 20 % перевищують напруження у разі розташування навантаження в центрі плити.


Індекс рубрикатора НБУВ: О311.45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського