РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000716690<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Lezhniuk P. 
Investigation and implementation of the fractal properties of electric load on civilian objects in order to efficiently predict and control electrical consumption / P. Lezhniuk, A. Bondarchuk, Iu. Shullie // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 3/8. - С. 6-12. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Досліджено процес формування графіків електричного навантаження багатоповерхових житлових будинків мікрорайону міста з огляду фрактальної структури та наявності короткотермінової та довготривалої залежності, властивої самоафінним стохастичним процесам. Результати дослідження добових, тижневих, місячних, річних графіків показав наявність фрактальних властивостей і наявність короткотермінової та довготривалої пам'яті. Це надає можливість для ефективного прогнозування та керування електроспоживання використовувати фрактальний аналіз, який встановлює залежність майбутніх значень від ретроспективної інформації. Особливістю дослідження є визначення критичного значення показника Херста, у разі наближення до якого система втрачає стійкість і переходить у нестабільний стан, за якого параметри швидко змінюються. У теорії фрактальних множин і фрактальної геометрії значну роль відіграють самоподібні і фрактальні множини. Використовуючи зазначенні властивості фракталу, доведено наявність фрактального принципу формування динаміки електричного навантаження цивільних об'єктів на прикладі електроспоживання багатоповерхових житлових будинків мікрорайону міста. Розрахунок показника Херста надав можливість визначити, що ряд є персистентним і придатним для адекватного прогнозу та ефективного управління електроспоживанням. У перспективній моделі короткострокові прогнози навантаження є вихідною інформацією для формування заявок щодо об'єму електроенергії під час укладання договорів між суб'єктами енергоринку - енергогенерувальними та електропостачальними компаніями і потужними електроспоживачами. Актуальність дослідження полягає у застосуванні фрактального аналізу поведінки електроспоживання саме до цивільних об'єктів, оскільки в науковій літературі аналізуються процеси формування і прогнозування електричного навантаження енергосистем, промислових підприємств.


Індекс рубрикатора НБУВ: З27-023

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського