РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000716694<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Sutikno D. 
Flow visualization of water jet passing through the empty space of cross-flow turbine runner / D. Sutikno, R. Soenoko, S. Soeparman, S. Wahyudi // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 3/8. - С. 36-42. - Бібліогр.: 30 назв. - англ.

Гідроелектростанції є однією з форм поновлюваних джерел енергії, що надходить з проточної води. Турбіна використовується для запуску генератора та перетворення механічної енергії в електричну. Колесо турбіни розташоване всередині корпусу турбіни й обертає привідний вал. Однією з найбільш поширених турбін є турбіна поперечного потоку. На характер потоку води, що протікає через порожнину ротора турбіни поперечного потоку, впливає кількість активних лопатей ротора, об які б'ється вода з сопла турбіни. Вважалося, що відмінність в характері потоку пов'язане з відмінностями в продуктивності трьох моделей турбін. Візуалізації потоку води, що проходить через порожнину ротора турбіни поперечного потоку, були взяті з експериментального дослідження робочих характеристик трьох моделей турбіни поперечного потоку, розрахованих на одні і ті ж значення витрати, діаметрів ротора та швидкостей обертання, але кожна модель турбіни має різні значення ширини ротора і дуги входу сопла. Ширина сопла та ротора розрахована як функція дуги входу сопла, тому чим менше ширина пари ротора і сопла, тим більше дуга входу сопла і навпаки. Візуалізації потоку води, що проходить через турбіну, вивчено за допомогою порожнини турбіни поперечного потоку. Три моделі випробувано з однаковим напором і однаковою витратою на швидкості 50, 100, 150, 250, 300 і 500 об/хв. Зроблено знімки води, що проходить через порожнину роторів моделі турбіни, для визначення умов потоку, та розраховано ефективність моделей для відображення продуктивності турбіни. Зображення зроблено в межах 10 см і паралельно турбіні. Моделі турбіни поперечного потоку спроектовано з діаметром ротора по 197 мм кожен і відношенням діаметра ротора до довжини ротора 1:2. Одну сторону кожного торцевого диска моделі турбіни зроблено з прозорого матеріалу Перспекс, що полегшувало досліднику спостереження за режимом потоку води під час протікання всередину ротора. Умови потоку води, що проходить через порожнину турбінних коліс, сфотографовано за допомогою камери Нікон, оснащеної галогеновою лампою потужністю 1000 Вт для фіксації різниці в характері потоку між трьома моделями турбіни. Дуги входу сопла, які використано в дослідженні, становили 75, 90 і 120<^>o. Крім того, сопло кожної моделі має однакову площу поперечного перерізу, а кришка має радіус кривизни, центрований по осі вала. Очікувалося, що така кривизна кришки сопла зможе доставляти воду в кращому напрямку, а також в режимі її потоку, коли вода надходить в ротор турбіни. Величина дуги входу сопла визначає кількість активних лопатей, об які б'ється струмінь води, що виходить з сопла. Ці умови впливають на картину потоку води в момент проходження через порожнину колеса турбіни. Передбачалося, що даний режим потоку впливає на робочі характеристики турбіни поперечного потоку.


Індекс рубрикатора НБУВ: З370.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського