РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000716713<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Shkromada O. 
Development of measures to improve milk quality and safety during production / O. Shkromada, O. Skliar, A. Paliy, L. Ulko, I. Gerun, O. Naumenko, K. Ishchenko, O. Kysterna, O. Musiienko, A. Paliy // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 3/11. - С. 30-39. - Бібліогр.: 32 назв. - англ.

Кількість соматичних клітин у молоці корів впливає на якісні показники, гатунок і безпечність. Рівень в молоці соматичних клітин залежить від стану вим'я у тварин. Тому важливим є вчасно проводити діагностику корів на субклінічний мастит і профілактувати його виникнення. В результаті проведених досліджень визначено гістологічний спектр соматичних клітин у корів української чорно-рябої молочної породи. Експериментально доведено, що мікроорганізми, виділені з шкіри вим'я корів, ідентичні мікрофлорі, яка викликає у корів захворювання на субклінічний мастит. У результаті проведених досліджень встановлено спосіб передачі збудників маститної інфекції через гуму молочних стаканів доїльного обладнання. Також визначений спектр збудників субклінічного маститу та розроблено схему профілактики захворювання і запобігання його поширенню серед дійного стада. В результаті експериментальних досліджень доведено ефективність використання швидкого маститного тесту, який надає змогу своєчасно виділити з стада корів із неякісним молоком. Поява кетонових тіл у молоці підвищує його кислотність і знижує якість молока. Показник кислотності характеризує харчову цінність молока та контролюється під час прийому на молоказавод. У цьому випадку господарство втрачає гроші на зниженні сортності молока. Експериментально розроблено спосіб профілактики та лікування кетозу у корів на основі хелатів металів за рахунок покращання обмінних процесів у рубці корів. У результаті проведених досліджень встановлено взаємозв'язок між станом мікрофлори рубця та виникнення ацетонемії у корів. Таким чином, запропоновані заходи надають можливість підвищити якість і безпечність молока корів шляхом зменшення кількості тварин у стаді з ознаками маститу та кетозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П871.11 + П60-64 + Л95-106

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського