РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000716715<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kravchenko M. 
Research into the structural-mechanical properties of shortbread dough with oilseed meals / M. Kravchenko, V. Mihailik, D. Yakymchuk, O. Dzyundzya, V. Burak, O. Romanenko, M. Valko, E. Korolenko, I. Osypenkova, Z. Bondarchuk // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 3/11. - С. 52-59. - Бібліогр.: 23 назв. - англ.

Наведено результати досліджень використання шротів олійних культур у технології борошняних кондитерських виробів, а саме пісочного тіста. Досліджено структурно-механічні характеристики (СМХ) пісочного тістаіз додаванням шротів насіння кунжуту, горіха та льону. Виявлено, що показники еластичності, пластичності та розтяжності зменшуються у порівнянні з контрольним зразком від 4 до 40 % у разі додавання шротів кунжуту, горіха та льону з вмістом від 10 до 30 %. Додавання шротів сприяє зменшенню кількості клейковини борошна, що є позитивним чинником для формування пісочного тіста. У разі додавання композиції вказаних шротів у співвідношенні 1,5:2:1,5 у пісочне тісто, збільшується вміст білка, клітковини, макро- та мікроелементів. Проведено сенсорну оцінку якості пісочних тістових напівфабрикатів із шротами олійних культур. Розраховано розтяжність контрольного та дослідних зразків тістових пісочних напівфабрикатів із заміною 10, 20 і 30 % композиції замість борошна. Розраховано СМХ пісочного тіста - деформацію, відносну пластичність, еластичність, пружність. Побудовано графік динаміки деформації пісочного тіста з використанням модельних композицій шротів кунжуту, горіху та льону. У розроблених тістових напівфабрикатах зменшуються показники пластичності, еластичності, пружності та деформації. Визначено, що кількість клейковини у пісочному тісті зменшується і розроблені вироби мають більшу крихкість. Визначено, що найкращі сенсорні показники має зразок із 20 % вмістом шротів у борошні. Експериментально підтверджено доцільність використання шротів олійних культур та розроблено технологію борошняних кондитерських виробів із пісочного тіста. В ньому збільшився вміст білка в 2,4 разу, селену - в 41,2 разу, клітковини - в 4,7 разу, кальцію - в 18,4 разу, магнію - в 8,5 разу, вітаміну Е - в 9,1 разу. Встановлено, що розроблені функціональні вироби мають покращану харчову та біологічну цінність і крихкість.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л865-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського