РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000716727<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kaminskyi V. Ya. 
The significance of hereditary factor in the development of chronic kidney disease (glomerulonephritis) = Значення спадкового фактора у розвитку хронічної хвороби нирок (гломерулонефриту) / V. Ya. Kaminskyi // Сімейна медицина. - 2019. - № 3. - С. 20-25. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Мета дослідження - оцінювання ризику розвитку хронічної хвороби нирок: гломерулонефриту (ХХН:ГН) за антигенами груп крові систем AB0 і резус (Rh). Було досліджено 315 пацієнтів (166 чоловіків і 149 жінок) із ХХН:ГН, який проявлявся сечовим синдромом (СС) (асимптоматична протеїнурія та/або гематурія). Для встановлення розподілу фенотипів груп крові систем AB0 і Rh серед населення було обстежено 1428 здорових осіб. Величина відносного ризику виникнення ХХН:ГН із СС у чоловіків з фенотипом A (II) проти 0 (I) переважала у 7,79 разу таку саму у жінок, а в останніх із фенотипом AB (IV) проти A (II) - у 5,15 разу таку саму у чоловіків. Загальною рисою була висока ймовірність захворіти на досліджувану патологію у носіїв фенотипу AB (IV) Rh- проти 0 (I) Rh-. Особи обох статей із групою 0(I) Rh- можуть бути стійкими до розвитку цього захворювання. Заключения гендерний диморфізм полягав у тому, що найбільший ризик захворіти мають чоловіки з фенотипами AB (IV) Rh- та A (II) Rh- проти 0 (I) Rh-, жінки - AB (IV) Rh- та B (III) Rh- проти 0 (I) Rh- і A (II) Rh-. Дещо менший ризик формування патології можливий за наявності фенотипів A (II) Rh+ у чоловіків та AB (IV) Rh+ у жінок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.540.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського