РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000716732<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Козачок М. М. 
Тривожність та депресивні стани в учасників АТО/ООС, хворих на артеріальну гіпертензію / М. М. Козачок, М. М. Селюк, М. І. Омеляшко, І. М. Савчук, О. В. Селюк // Сімейна медицина. - 2019. - № 3. - С. 43-46. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Артеріальна гіпертензія (АГ) посідає перше місце у структурі поширеності хвороб системи кровообігу та є однією з основних причин звільнення військовослужбовців з військової служби за медичними показаннями. В Європі поширеність депресії серед хворих на АГ становить від 8,2 до 62,5 %, а тривожні розлади відзначають від 12,0 до 63,7 % випадків. Мета дослідження - вивчення наявності тривожності та депресії в учасників антитерористичної операції (АТО), хворих на АГ, та аналіз ступеня їх вираженості залежно від стадії захворювання. У дослідження увійшли 119 військовослужбовців, яких було розподілено на групи: перша група (n = 69) - хворі на АГ, які брали участь у проведенні АТО; друга група (n = 30) - пацієнти з АГ, які не брали участь в АТО; група контролю (n = 20) - здорові особи. У військовослужбовців, хворих на АГ, які брали участь в АТО, депресія зустрічається частіше (65 %), ніж у групі порівняння. При цьому найбільш виражену стадію відзначено у хворих з АГ I та III ступенів. Депресивні стани у військовослужбовців, хворих на АГ, які не брали участь в АТО, визначається у 57 % пацієнтів. Тривожні стани у військовослужбовців-учасників АТО, хворих на АГ, виявлено у 88 %. При цьому ступінь тяжкості збільшується у разі прогресування захворювання. У військовослужбовців, хворих на АГ, які не брали участь в АТО, тривожні стани становили 40 %, ступінь їх тяжкості був значно менш вираженим. Заключення: за курації пацієнтів з АГ, які брали участь в АТО, необхідно виявляти наявність тривожних розладів та депресій і своєчасно призначати цілеспрямовану терапію для запобігання швидкого прогресування основного захворювання та розвитку ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р64-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського