РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000716778<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гнатюк А. М. 
Особливості росту та розвитку Paeonia tenuifolia L. на північній межі Лісостепу України / А. М. Гнатюк, В. В. Гриценко // Інтродукція рослин. - 2019. - № 1. - С. 31-43. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати особливості онтоморфогенезу Paeonia tenuifolia L. за інтродукції на північній межі Лісостепу України, встановити діагностичні ознаки вікових станів та послідовність їх проходження у Національному ботанічному саду ім. М. М. Гришка НАН України. P. tenuifolia досліджували у штучно створених фітоценозах та культурі. Спостереження проводили протягом 5 років (2013 - 2018). Онтоморфогенез вивчали за допомомгою загальноприйнятих методів. Встановлено діагностичні ознаки вікових станів особин у латентному, прегенеративному, генеративному та сенільному періодах онтогенезу. Наведено детальні морфологічні описи рослин у різних вікових станах та показано послідовність їх проходження особинами. Висновки: особливості росту і розвитку рослин P. tenuifolia на північній межі Лісостепу України виявляються у поліваріантності онтоморфогенезу. За надземною частиною рослин складно відрізнити імматурні та віргінільні особини від субсенільних і сенільних, а у генеративний період - установити ступінь дезінтеграції кореневища і, відповідно, кількість окремих особин. Оцінюючи віковий спектр у популяціях (природних і штучних), можна виявити лише кількість надземних пагонів різних вікових станів і наявність генеративного відтворення у рослин. На північній межі Правобережного Лісостепу України P. tenuifolia можна успішно вирощувати в культурі та культур-фітоценозах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.925.12*33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського