РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000716815<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Геруш О. В. 
Гепатотропні засоби: дослідження асортименту і соціально-економічної доступності в Україні впродовж 2015 - 2017 рр. / О. В. Геруш, Л. В. Яковлєва, О. В. Ткачова // Укр. біофармацевт. журн. - 2019. - № 1. - С. 44-49. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Хвороби печінки залишаються вагомою проблемою охорони здоров'я в Україні та в усьому світі. Зростання захворюваності на хронічні хвороби печінки називають "другою епідемією нашого століття" після "епідемії" серцево-судинної патології. Провідне місце в лікуванні захворювань печінки посідають гепатотропні лікарські засоби (ГЛЗ). Мета роботи - дослідження асортименту та соціально-економічної доступності ГЛЗ в Україні за 2015 - 2017 роки. Аналіз асортименту ГЛЗ проводили за даними інформаційно-пошукової cистеми "Фармстандарт" компанії "Моріон". Соціально-економічну доступність препаратів досліджували за показником адекватності платоспроможності (Са.s.), що показує частку заробітної плати у % на місячний курс лікування. Асортимент ГЛЗ на фармацевтичному ринку України досить широкий і був представлений впродовж 2015 - 2017 рр. 181 - 173 торговими назвами (ТН) на основі 7 МНН. Найбільш доступними на місячний курс лікування хворих із хронічними захворюваннями печінки є рослинні гепатопротектори силімарину - A05B A03 (72,2-72,7 %) та його комбінацій - A05B A53 (66,6 %). Інші гепатотропні засоби були менш доступними для населення, особливо препарати урсодезоксихолевої кислоти та орнітину оксоглурату, здебільшого віднесених до низькодоступних. Висновки: незважаючи на значний асортимент ГЛЗ на фармацевтичному ринку України, показники їх доступності за 2015 - 2017 рр. для населення України поступово знижувались.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-52 + Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100163 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського