РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000716846<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Яковенко О. В. 
Дослідження фізико-хімічних та фармакотехнологічних властивостей активних фармацевтичних інгредієнтів у складі сублінгвальних таблеток / О. В. Яковенко, О. А. Рубан // Укр. біофармацевт. журн. - 2019. - № 4. - С. 17-22. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

З кожним роком з'являються нові докази впливу стресу на щоденне життя та, як наслідок, розвиток системних захворювань (атеросклерозу, ішемічної хвороби серця, патологічного безсоння), тому актуальним є створення оригінального комбінованого лікарського засобу для їх профілактики. Мета роботи - проведення фармакотехнологічних та фізико-хімічних досліджень активних фармацевтичних інгредієнтів (АФІ) для вибору оптимальної технології виробництва сублінгвальних таблеток. В якості АФІ було обрано гліцин та магнію цитрат, фармакотехнологічні та фізико-хімічні дослідження яких були проведені згідно з вимогами Державної фармакопеї України. Кристалографічні дослідження продемонстрували значну відмінність фактора форми між гліцином та магнію цитратом (0,49 та 0,18, відповідно). Обидва АФі є негігроскопічними, але магнію цитрат має кращу сипкість (8,48 с/100 г) на відміну від гліцину (40,52 с/100 г). Вивчено гранулометричний склад АФІ (гліцин майже рівномірно розподіляється між ситами № 0, № 0,1 та № 0,5; магнію цитрат просіюється крізь сито № 0). Висновки: за результатами проведених досліджень визначена відмінність у основних технологічних характеристиках гліцину та магнію цитрату. В зв'язку з цим є потреба у виборі допоміжних речовин для виробництва сублінгвальних таблеток методом прямого пресування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 + Р282.521 + Л663.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100163 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського