РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000717195<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сорокман Т. В. 
Оцінка ефективності лікування кишкової форми аскаридозу в дітей / Т. В. Сорокман, П. М. Молдован // Актуал. інфектологія. - 2019. - 7, № 5. - С. 264-268. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Паразитарні захворювання і в XXI ст. залишаються одним із найбільш частих видів патології і є медико-соціальною проблемою. З числа виявлених гельмінтозів 90 % випадків реєструються в дитячого населення. Найбільш часто зустрічається аскаридоз та ентеробіоз. Важливим є комплексний підхід до корекції порушень, викликаних як прийомом антигельмінтних препаратів, так і присутністю гельмінтів в організмі. Мета роботи - оцінити ефективність комплексного лікування кишкового аскаридозу в дітей. В основу роботи покладено результати обстеження 178 дітей віком від 3 до 18 років із кишковою формою аскаридозу. Діагностика аскаридозу здійснювалася за допомогою копрологічного дослідження та методу концентрування Parasep. Із обстежених дітей було сформовано дві групи: I група (n = 99) одержувала альбендазол (200 - 400 мг на добу) в комплексній терапії аскаридозу (антигістамінний препарат, сорбент, пробіотик), II група (n = 80), окрім стандартної схеми, одержувала додатково препарат Ворміл Фіто. Середня тривалість купірування больового синдрому в дітей групи порівняння становила 3,6 +- 0,2 дня, основної групи - 2,6 +- 0,9 дня, p << 0,001. Прояви диспептичного синдрому нівелювались упродовж 5,3 +- 0,3 дня у дітей групи порівняння та 4,3 +- 0,2 дня - у дітей основної групи, p << 0,01. Ознаки астеновегетативного синдрому в дітей групи порівняння зникали на 8-му - 10-ту добу, у той час як у дітей основної групи - на 6-ту - 7-му добу. Застосування комплексного лікування дітей дозволило скоротити на 27,8 % термін купірування больового, на 14,0 % - диспептичного та на 25,0 % - астеновегетативного синдромів. Клінічне одужання у дітей, пролікованих запропонованим методом, відбувалося швидше, у середньому в 1,8 раза, порівняно з методом лікування з використанням тільки альбендазолу (Вормілу). Паразитологічна ефективність запропонованого методу становить 95 %, тоді як застосування тільки альбендазолу (Вормілу) - 89,8 %. Висновки: додавання фітокомплексу Ворміл Фіто до схеми лікування хворих із аскаридозом прискорює одужання, швидко покращує їх самопочуття, забезпечує високий показник клінічної та паразитарної ефективності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.517.761

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101103 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського