РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000717356<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ostafiychuk B. K. 
Nickel-yttrium ferrite nanopowders for solving environmental problems / B. K. Ostafiychuk, V. S. Bushkova, N. I. Riznychuk, R. S. Solovei, I. P. Yaremiy // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології : зб. наук. пр.. - 2019. - 17, вип. 3. - С. 425-438. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Серед феритів зі структурою шпінелі властивості фериту нікелю NiFe2O4, одержаного за керамічною технологією, є широко вивчені, оскільки він має високу електромагнітну продуктивність, відмінні хімічну стабільність і механічну твердість, а також помірну намагнетованість наситу, що робить його хорошим претендентом для застосування як м'якого магнітного матеріалу з низькими втратами на високих частотах. Структура, механічні, магнітні, електричні та діелектричні властивості фериту нікелю залежать від декількох чинників, включаючи спосіб приготування, час і температуру спікання, хімічний склад, тип і кількість легувальної домішки та зернисту структуру. Наночастинки феритів NiYxFe2-xO4 (x = 0,0, 0,1, 0,2, 0,3, 0,4, 0,5) було синтезовано за допомогою методу золь-гель за участю автогоріння (ЗГА). Одержаний розчин було висушено за температури близько 403 К. Під час випарювання розчин поступово ставав в'язким, в результаті чого сформувався ксерогель. За подальшого підвищення температури органічні складові розклалися з утворенням газів, таких як CO2, N2 і Н2O. Процес автоматичного згорання ксерогелю завершився протягом декількох секунд, що призвело до утворення нанопорошків нікель-ітрійових феритів. Результати X-променевих досліджень підтверджують утворення однофазного зразка NiFe2O4. Заміщені іонами Y<^>3+ порошки, крім фази шпінелі, містять також додаткові фази <$Ealpha - roman {Fe sub 2 O sub 3 }> і Y2O3. Зі збільшенням кількості іонів Y<^>3+ розміри порошків феритів зменшуються від 43 нм до 17 нм. Результати EDX-аналізу підтверджують наявність елементів Ni, Fe, Y і O у порошках Ni - Y-феритів. Інфрачервоні спектри реєстровано за кімнатної температури в діапазоні від 400 до 4000 см<^>-1; підтверджено, що порошки мають структуру шпінелі. Встановлено, що адсорбційна здатність Ni - Y-феритів зростає, в той час як заміщення йонами Y<^>3+ збільшується. Процес адсорбції зростає зі збільшенням рівня pH, є максимальним за pH 7 і залежить від типу барвника.


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.9 + В379.273.4 + В371.212

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72631 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського