РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000717373<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Krasnoselskiy M. V. 
Comparison of combined general anesthesia with and without epidural morphine on the background of redox therapy in cancer patients with multiorgan resections = Порівняння ефективності комбінованої анестезії з використанням епідурального морфіну та без нього на тлі корекції окисно-відновного метаболізму в онкохворих з мультиорганними оперативними втручаннями / M. V. Krasnoselskiy, Ye. M. Krutko, E. S. Protcenko, Ye. V. Shulga, M. V. Shulga // Медицина невідклад. станів. - 2019. - № 6. - С. 43-49. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

На сьогодні недостатньо даних щодо післяопераційного епідурального знеболювання з використанням морфіну та проведення окисно-відновної терапії в онкохворих із мультиорганними оперативними втручаннями з подальшою оцінкою показників імунітету. Мета роботи - вивчення інтраопераційного використання епідурального морфіну у порівнянні з комбінованою загальною епідуральною анестезією, а також проведення окисно-відновної терапії в онкохворих із мультиорганними оперативними втручаннями з оцінкою показників імунітету для забезпечення анестезії з випереджаючою терапією можливих ускладнень та одержання більш комфортного стану пацієнтів. Під час дослідження було обстежено 117 пацієнтів із місцево-поширеним пухлинним процесом шлунково-кишкового тракту з мультиорганними хірургічними втручаннями за життєвими показаннями (<$E67,6~symbol С~3,7> року). Усіх пацієнтів було розподілено на 4 групи залежно від типу анестезії та антиоксидантної терапії. Було виділено групи з інтраопераційним використанням епідурального морфіну та без нього. Як антиоксидантну терапію використовували L-орнітин L-аспартат з комплексом кверцетину з повідоном. Вимірювали показники клітинного та гуморального імунітету на прикладі субпопуляційного визначення відносної кількості лімфоцитів CD3<^>+ та IgA до і через 4 і 24 год після операції. Загальну якість життя, пов'язану зі здоров'ям, оцінювали із застосуванням стандартного "Короткого опитувальника оцінки статусу здоров'я" SF-36 за науково обгрунтованою методологією. Одержані результати свідчать за те, що в групі з використанням епідурального морфіну ступінь ефективності знеболювання був достатнім, але було зареєстровано ускладнення, у тому числі у вигляді апное у разі використання морфіну та незначного погіршення показників імунітету. За застосування окисно-відновної терапії було досягнуто як поліпшення якості життя, так і більш значного покращання показників імунітету. Висновки: проведення комбінованої епідуральної анестезії без використання морфіну на тлі корекції окисно-відновного метаболізму в онкохворих із мультиорганними оперативними втручаннями більш комфортне для пацієнтів, менш небезпечне через відсутність розвитку апное, психоемоційно і економічно виправдане, що свідчить про її пріоритетне використання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-52 + Р451

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського