РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000717374<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Терів П. С. 
Обгрунтування та клінічна ефективність корекції гомеостазу цинку в інтенсивній терапії гострої церебральної недостатності / П. С. Терів, Д. А. Шкурупій // Медицина невідклад. станів. - 2019. - № 6. - С. 50-55. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

У хворих у критичному стані з гострою церебральною недостатністю (ГЦН) наявні метаболічні особливості, у тому числі - порушення гомеостазу цинку. Мета дослідження - обгрунтування й оцінка клінічної ефективності корекції гомеостазу цинку в інтенсивній терапії пацієнтів із ГЦН. Проведено клінічне когортне рандомізоване дослідження за участю 94 дорослих пацієнтів із ГЦН і гіпоцинкемією за умов інтенсивної терапії. До основної групи (n = 47) увійшли пацієнти, яким додатково призначали сульфат цинку моногідрат та ацетилцистеїн терміном до 7 діб, до групи порівняння (n = 47) - пацієнти з традиційною лікувальною тактикою. Оцінювали вміст цинку, нейронспецифічної єнолази, активність супероксиддисмутази в крові, іх зв'язок із показниками летальності і тривалості госпіталізації. На початку спостереження було констатовано зниження активності супероксиддисмутази до 0,02 (0,01; 0,03) Од/мл і підвищення нейронспецифічної єнолази до 30 (18,3; 44,9) мкг/л. Наприкінці спостереження в основній групі на відміну від групи порівняння констатовано значимі підвищення цинку до 12,4 (11,2; 15) мкмоль/л, активності супероксиддисмутази до 0,04 (0,03; 0,05) Од/мл, зменшення нейронспецифічної єнолази до 22,2 (16,5; 30,7) мкг/л. Серед пацієнтів, які вижили, був наявний зв'язок тривалості лікування, зокрема - в інтенсивній терапії, з оптимізованою тактикою лікування (R = -0,39; p = 0,008 та R = -0,34; p = 0,022 відповідно). Установлено зв'язки між зменшенням летальності, вмістом цинку (R = -0,29; p = 0,021), активністю супероксиддисмутази (R = -0,326; p = 0,013), вмістом нейронспецифічної єнолази крові (R = 0,74; p << 0,001); між зменшенням тривалості госпіталізації і рівнем цинку крові (R = -0,32; p = 0,011); між зменшенням перебування за умов інтенсивної терапії і зниженням вмісту нейронспецифічної єнолази крові (R = -0,37; p = 0,004). Висновки: у пацієнтів із ГЦН за умов інтенсивної терапії гіпоцинкемія асоціюється з низькою активністю супероксиддисмутази і високим вмістом нейронспецифічної єнолази. Оптимізована лікувальна тактика відновлює рівень цинку, збільшує активність супероксиддисмутази, зменшує вміст нейронспецифічної єнолази, позитивно відбивається на показниках летальності і тривалості госпіталізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.7-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського