РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000717375<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Холод Д. А. 
Цитоенергетична і пробіотична оптимізація інтенсивної терапії синдрому гастроінтестинальної недостатності у новонароджених: оцінка клінічної ефективності / Д. А. Холод, Д. А. Шкурупій // Медицина невідклад. станів. - 2019. - № 6. - С. 56-61. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Патогенез гастроінтестинальної недостатності (ГІН) у новонароджених у критичних станах на тлі анатомо-функціональних особливостей обгрунтовує включення в терапію ергодинамічних сполук і пробіотиків. Мета дослідження - оцінка клінічної ефективності цитоенергетичної і пробіотичної оптимізації інтенсивної терапії синдрому ГІН у новонароджених. До групи дослідження ввійшли 146 новонароджених із ГІН за умов інтенсивної терапії. До основної групи (n = 82) увійшли пацієнти, яким додатково призначали препарат меглюміну натрію сукцинату і пробіотик, що містить Lactobacillus acidophilus (spр. L.gasseri), Bifidobacterium infantis, Enterococcus faecium, у групу порівняння (n = 64) - пацієнти з традиційною лікувальної тактикою. Оцінювали клінічні прояви ГІН, системної запальної відповіді, частоту використання прокінетиків, тяжкість стану, виживаність. На відміну від групи порівняння в основній групі в 1,42 разу частіше спостерігалося зменшення вираженості ГІН, яку було зареєстровано у 71 % новонароджених (<$Echi sup 2 ~=~6,53>; p = 0,011). Зменшилась потреба у призначенні прокінетиків у 2,2 разу, що було необхідним у 9 % пацієнтів (<$Echi sup 2 ~=~4,22>; p = 0,04). Знизилася оцінка тяжкості стану в 1,06 разу, що спостерігалося у 88 % пацієнтів, хоча статистично значущої різниці з групою порівняння за цим параметром відзначено не було (<$Echi sup 2 ~=~0,73>; p = 0,394). Збільшилась виживаність в 1,11 разу, що становило 99 % (<$Echi sup 2 ~=~6,51>; p = 0,011). Також відзначено значимі звэязки вираженості системної запальної відповіді (R = -0,21; p = 0,013), оцінки тяжкості стану (R = -0,18; p = 0,026), частоти призначення прокінетиків (R = -0,17; p = 0,04), виживаності (R = 0,21; p = 0,01) з оптимізованою тактикою лікування. Висновки: у новонароджених додаткове призначення меглюміну натрію сукцинату і пробіотика в комплексі інтенсивної терапії надає змогу зменшити прояви синдрому ГІН, знизити потребу в прокінетиках, вплинути на вираженість системної запальної відповіді, тяжкість стану і збільшити виживаність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського