РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000717388<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Скляренко Л. М. 
Імунофенотипова характеристика бластоїдного варіанта лімфоми з клітин мантії / Л. М. Скляренко, А. С. Поліщук, Т. С. Іванівська, В. Н. Зінченко, О. О. Підгорна, Д. Ф. Глузман // Онкология : прил. к журн. "Experimental Oncology". - 2019. - 21, № 2. - С. 113-116. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Бластоїдний варіант (БВ) становить до 30 % загальної кількості всіх гістопатологічних типів лімфоми з клітин мантії (ЛКМ). Діагностика БВ ЛКМ з урахуванням лише цитоморфологічних ознак вкрай ускладнена. БВ ЛКМ у фазі лейкемізації може нагадувати лімфобластну лімфому, центробластний варіант великоклітинної лімфоми, гострий лімфобластний лейкоз та деякі підтипи гострих мієлоїдних лейкозів. Мета дослідження - встановлення цитоморфологічних та імунофенотипових критеріїв діагностики БВ ЛКМ за умови появи патологічних клітин у периферичній крові і розвитку осередків інфільтрації в кістковому мозку. За допомогою цитохімічних методів, проточної цитометрії та панелі МкАТ проведено вивчення неопластичних клітин крові та кісткового мозку у 55 хворих з класичною ЛКМ і у 9 пацієнтів з БВ ЛКМ у фазі лейкемізації. У більшості пацієнтів у периферичній крові спостережено виражений лейкоцитоз (<$E60~-~130~cdot~10 sup 9>/л), а в мазках крові - від 50 до 90 % аномальних бластних чи бластоподібних клітин. Високий вміст подібних клітин було виявлено і в стернальному пунктаті кісткового мозку. Аномальні клітини крові та кісткового мозку у чотирьох випадках мали стандартний фенотип: CD19<^>+CD20<^>+CD5<^>+CD10<^>-CD23<^>- Cyclin D1<^>+. У п'яти пацієнтів виявлено аберантний фенотип субстратних клітин, який стосується експресії антигенів CD5, CD10, CD19. Експресія Cyclin D1, яку відмічено у всіх пацієнтів, може бути використана для верифікації діагнозу БВ ЛКМ. Висновки: результати цитоморфологічних, ензимоцитохімічних досліджень та імунофенотипування за допомогою панелі спеціально підібраних МкАТ надають змогу ідентифікувати субстратні клітини крові та кісткового мозку за БВ ЛКМ у стадії лейкемізації і проводити диференційну діагностику з іншими формами неходжкінських лімфом та гострими лейкеміями лімфоїдного та мієлоїдного походження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського