РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000717392<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бурлака А. П. 
Показники редокс-стану мамарної жирової тканини - важливий фактор пухлинного мікрооточення у хворих на рак молочної залози / А. П. Бурлака, А. В. Вовк, І. М. Мотузюк, О. І. Сидорчук, С. М. Лукін, С. В. Вірко // Онкология : прил. к журн. "Experimental Oncology". - 2019. - 21, № 2. - С. 130-134. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мамарна жирова тканина (МЖТ) - це неоднорідна популяція клітин, яка представлена адипоцитами та їх попередниками, ендотеліальними клітинами, макрофагами, перицитами. Через різноманітність функцій продукованих її клітинами супероксидних радикалів (СР), оксиду азоту (NO), стероїдних гормонів МЖТ може впливати на розвиток та прогресування раку молочної залози (РМЗ). Мета роботи - дослідження рівнів показників редокс-стану МЖТ хворих на тричі негативний (ТН) РМЗ з цукровим діабетом 2-го типу. Досліджено зразки прилеглої до пухлини (1 см) МЖТ 39 хворих на ТН РМЗ II - III стадії з нормоглікемією (n = 23) та з цукровим діабетом 2-го типу (n = 16). За показником відношення об'єму МЖТ до загального об'єму молочної залози (7 - 56 %, медіана 21 %) хворих було розподілено на 2 групи: об'єм МЖТ << 21 % і >> 21 %. Визначення активності цитохрому P450, вмісту NO і швидкості генерування СР в МЖТ проводили за допомогою методу електронного парамагнітного резонансу. Рівень окисних пошкоджень ДНК (8-oxodGu) в МЖТ визначали спектрофотометрично. Рівень експресії адипонектину - за методом імуногістохімії. У хворих на ТН РМЗ (нормоглікемія) з об'ємом МЖТ >> 21 % відмічали зростання швидкості генерування СР, рівня окисних пошкоджень ДНК та сумарної активності цитохрому P450 у разі зниження рівня експресії адипонектину (в 1,7 разу) та NO у порівнянні з хворими, у яких об'єм МЖТ становив << 21 %. У хворих на РМЗ з порушенням вуглеводного обміну (цукровий діабет 2-го типу) за об'єму МЖТ >> 21 % відмічали зростання швидкості генерування СР, рівня окисних пошкоджень ДНК, активацію системи детоксикації (цитохром P450), зниження рівнів експресії адипонектину та NO у порівнянні з пацієнтками з об'ємом МЖТ << 21 %. Висновки: виявлено порушення співвідношення гормональних і генотоксичних показників у МЖТ, які визначаються як локальними (розміщення ЖТ відносно пухлини), так і системними факторами (порушення вуглеводного обміну).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського