РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000717433<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Gusak A. M. 
Nucleation and competition of compounds in strongly inhomogeneous open systems - new developments = Нуклеація та конкуренція сполук в сильно негомогенних відкритих системах - нові моделі / A. M. Gusak, V. M. Pasichna // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Фіз.-мат. науки. - 2019. - № 1. - С. 9-30. - Бібліогр.: 53 назв. - англ.

Конкурентна нуклеація проміжної фази в полі різкого градієнта концентрації протікає зазвичай на початкових стадіях твердотільних реакції між матеріалами. Твердотільні хімічні реакції в зоні контакту двох матеріалів можна проаналізувати з фізичної точки зору як альтернативні ланцюги послідовних або одночасних фазових перетворень у різко неоднорідній дифузійній зоні. Фактичний ланцюг перетворень вибирається умовою найшвидшого зародкоутворення на кожному новому кроці. Розглянуто та обговорено майже 40-річну історію теорії нуклеації в контактній зоні у процесі реакційної дифузії. Вказана теоретична інтерпретація конкуренції фаз базується на двох основних ідеях: кінетичне пригнічення виникаючих докритичних/закритичних зародків за рахунок швидкого росту сусідніх фаз і термодинамічне пригнічення нуклеації різким градієнтом концентрації. Kінетичне пригнічення пояснює послідовність фазоутворень за взаємодії твердотільних речовин, твердотільної речовини та рідини (пайка), в реакціях точкового контакту між нанодротинами. Термодинамічні обмеження (пригнічення зародкоутворення) пояснюють основним чином вибір фази, яка утворюється та росте першою, що відбувається переважно шляхом поліморфного зародкоутворення в сформованому на початку невпорядкованому контактному шарі. Зародкоутворення стає можливим, коли цей невпорядкований прошарок виросте до деякої порогової товщини. Наведено нові теоретичні розрахунки та результати, отримані шляхом комп'ютерного моделювання, що підтвержені експериментально. Методом Монте-Карло досліджено залежність нуклеаційного часу від пересичення за розпаду гомогенного сплаву та залежність часу формування фаз B2 та L10 від градієнта концентрації за впорядкування неоднорідного сплаву. Ці результати підтверджено експериментально в таких системах як Cu - Si, Ni - Si, Ni - Al, мідь - рідке олово.


Індекс рубрикатора НБУВ: К230.43 + Г534.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського