РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000717493<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kharchenko S. P. 
Unfair action and its legitimation in international space: philosophical and legal context = Несправедлива дія та її легітимація в міжнародному просторі: філософсько-правовий контекст / S. P. Kharchenko // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2018. - № 2. - С. 73-77. - Бібліогр.: 7 назв. - англ.

Здійснено концептуалізацію феномена несправедливої дії, визначено механізми її легітимізації в міжнародному просторі. Мета і завдання: головна ціль роботи - вимірювання рівня легітимізації несправедливих дій в сучасному міжнародному соціумі. Методологія дослідження - застосовано філософсько-правовий підхід, оскільки ця проблема недостатньо висвітлена у філософії права. Також концепти "справедливість" і "несправедливість" передбачали застосування культурно-історичного і компаративного підходів. Показано, що в первісному суспільстві розуміння справедливості базувалося на безумовному виконанні певних правил, норм. Правосудця розгладалося як чітке дотримання традицій, ритуалу. У Древній Греції концепція "блага" віддалено нагадувало правосуддя. В суспільній свідомості ця концепція поступово перетворюється на вимогу покарання за порушення загальних правил. Дана модель блага представлена як ретрибутивна. Християнська мораль репрезентує справедливість як рівність усіх людей перед Богом, а феодальна мораль є пропорційною справедливістю. Квінтесенцією цієї моделі є "благородне походження". В буржуазному суспільстві справедливість забезпечує правову рівність осіб у громадянському суспільстві. Висновки: несправедливість визначається як нерозумність суспільного життя; її слід розуміти як спільний знаменник всіх соціальних невпорядкованих аморальних стосунків між людьми, як останню аморально-апеляційну інстанцію в суспільних справах. Воно збігається з аморальністю в її проекції на соціальний сектор, являється відсутністю чеснот в соціальних інституціях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю702.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського