РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000717523<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Яковлєва Л. В. 
Лікарські засоби для лікування мігрені: дослідження асортименту, соціально-економічної доступності та обсягів споживання в Україні / Л. В. Яковлєва, О. В. Ткачова, А. В. Федорова, О. Г. Бердник // Упр., економіка та забезп. якості в фармації. - 2019. - № 1. - С. 67-75. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мігрень належить до захворювань, що мають важливе медико-соціальне значення, пов'язане з періодичними нападами сильного пульсуючого болю, ризиком виникнення ускладнень, зниженням якості життя пацієнтів, з високою загальною вартістю і тривалістю лікування. Мета роботи - аналіз асортименту, оцінка показників соціально-економічної доступності і споживання лікарських засобів для лікування мігрені на українському фармацевтичному ринку впродовж 2014 - 2016 років. Матеріали та методи. Для аналізу соціально-економічної доступності лікарських засобів для лікування мігрені розрахували показник адекватності платоспроможності (Ca.s.), який показує частку заробітної плати, що витрачається на придбання лікарських засобів на місячний курс лікування мігрені. Для розрахунку об'ємів споживання лікарських засобів для лікування мігрені був використаний оказник DDDs/1000 жителів/день або DIDs. Результати. Впродовж 2014 - 2016 років лікарські засоби для лікування мігрені були представлені на ринку в обмеженому асортименті - 20-33 торгові назви на основі 3 - 4 МНН. Переважна частка асортименту лікарських засобів на ринку належала суматриптану (42 - 65 %). Ціни на препарати варіювали в широкому діапазоні, але з кожним роком зростали. Серед препаратів для лікування мігрені переважали середньодоступні (51 - 74 %) та малодоступні (26 - 49 %) і лише один препарат ерготаміну у 2016 р. був високодоступним. Загальне споживання всіх лікарських засобів на ринку становило відповідно 0,1998 DID (2014 р.); 0,1334 DID (2015 р.); 0,3211 DID (2016 р.). Найбільші показники споживання встановлені для препаратів суматриптану, що представлений в більшій кількості торгових найменувань та є більш доступним для населення України. Висновки: на українському фармацевтичному ринку представлений обмежений асортимент препаратів для лікування мігрені в Україні. Показники соціально-економічної доступності і обсягів споживання лікарських засобів для лікування мігрені в цілому досить низькі, що може бути пов'язано зі значною вартістю лікування препаратами даної групи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063.05-52 + Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100134 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського