РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000717573<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Horkova A. 
The creation of digital image of cultural heritage: world and domestic experience (the information base of the cultural heritage case of sites of Kyiv) = Творення цифрового образу культурної спадщини: світовий і вітчизняний досвід (інформаційна база культурної спадщини на прикладі пам'яток міста Києва) / A. Horkova // Укр. іст. журн.. - 2019. - № 5. - С. 167-174. - Бібліогр.: 4 назв. - англ.

Мета дослідження - висвітлити вітчизняний досвід упровадження та розвитку електронного обліку пам'яток культурної спадщини на прикладі "Інформаційної бази пам'яток культурної спадщини міста Києва". Застосовано комплекс загальнонаукових і спеціальних методів. За основу взято принципи історизму, наукової об'єктивності та системності, здійснено систематизацію фактологічного матеріалу, опрацювання й упорядкування нагромадженої інформації, проведено концептуальне узагальнення вихідного фактичного матеріалу. Висвітлено закордонний досвід створення та функціонування електронних баз даних об'єктів культурної спадщини. Розкрито історію становлення, трансформації електронних баз даних культурної спадщини в Україні, охарактеризовано проблеми їх упровадження. Висвітлено напрацювання Українського центру культурних досліджень Міністерства культури України в 2017 р., що працював у напрямі стандартизації метаданих та обміну даними в контексті створення електронного інформаційного ресурсу об'єктів культурної спадщини та культурних цінностей. Висновки: виявлено роль інформаційного продукту - "Інформаційної бази пам'яток культурної спадщини міста Києва", який активно впроваджується у практичну діяльність у галузі охорони культурної спадщини. База є програмним ресурсом територіальної громади м. Київ, що надає змогу вносити, зберігати, опрацьовувати офіційну інформацію щодо пам'яток культурної спадщини Києва в інформаційно-аналітичну систему "Управління майновим комплексом територіальної громади міста Києва". Доведено, що означений модуль сприяє оптимізації роботи у цій сфері на прикладі Державного історико-архітектурного заповідника "Стародавній Київ". Зазначено, що інформаційне поле пам'яткоохоронної галузі залишається на сьогодні нестандартизованим, жоден орган охорони культурної спадщини не володіє вичерпною інформацією про стан справ у цій сфері, що актуалізує розробку відповідних баз не тільки для нерухомих, але й для рухомих пам'яток культурної спадщини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.154

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського