РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000717581<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кириченко М. І. 
Вибір анестетика для загального знеболення етапу донорської нефректомії від живого родинного донора / М. І. Кириченко, А. В. Біляєв, А. П. Мазур, О. В. Ашаренков // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2019. - Вип. 34. - С. 25-35. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

На сьогодні трансплантація нирки є єдиним радикальним методом лікування термінальної стадії хронічної ниркової недостатності. Під час трансплантації нирки виникає гостре ішемічне пошкодження трансплантата, пов'язане з травмою механізмом ішемії-реперфузії, ступінь якого і буде визначати, як трансплантована нирка буде функціонувати в організмі реципієнта в найближчому і в більш віддаленому періоді. Мета роботи - дослідити та порівняти функцію трансплантата в організмі реципієнта протягом 1 року після живої родинної трансплантацїї, проаналізувати роль анестезіологічного забезпечення на основі пропофола та севофлюрана у протиішемічному захисті трансплантата нирки під час забору органа від живого родинного донора та запропонувати оптимальний вид анестезіологічного забезпечення донора на етапі забору органа. Досліджено 40 пар донор-реципієнт, яким проводилася трансплантація нирки від живого родинного донора. Анестезіологічне забезпечення донорів: в 1 групі донорів (n = 20), анестезія проводилася на основі пропофола. В 2 групі донорів (n = 20), анестезія проводилась на основі севофлюрана. Реципієнтам двох груп проводилось анестезіологічне забезпечення на основі севофлюрана. Оцінку ефективності дослідження проведено на основі загально клініко-лабораторних методів дослідження, а також методів оцінки функції трансплантата в організмі реципієнта. Термін спостереження за роботою трансплантата в організмі реципієнта - 1 рік після трансплантації. Оцінюючи функцію трансплантата через 6 і 12 міс, статистично достовірним (p << 0,05) є підвищення ШКФ в групі севофлюрана, у порівнянні з групою пропофола. Частота гострого відторгнення алотрансплантата нирки, частота первинної дисфункції трансплантата та часткова затримка функції трансплантата статистично не відрізнялася в досліджуваних групах, хоча і була нижчою у відсотковому співвідношенні в групі севофлюрана, у порівнянні з групою пропофола. Висновки: застосування анестезіологічного забезпечення на основі севофлюрана у донора під час забору органа покращує протиішемічний захист трансплантата, та підвищує ефективність його функціонування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р694.54-99

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського