РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000717604<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коритнюк Р. С. 
Деякі питання використання таропакувальних матеріалів для парентеральних розчинів / Р. С. Коритнюк, Н. І. Гудзь, Л. Л. Давтян, А. О. Дроздова // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2019. - Вип. 34. - С. 237-250. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Одним з основних принципів фармацевтичної якості парентеральних розчинів є виробництво лікарських засобів (ЛЗ), які вільні від забруднень мікробіологічного, хімічного і фізичного походження. На якість ЛЗ впливає багато факторів, у тому числі - таропакувальні матеріали. Паро- та газообмін з атмосферою, світлопроникність, негерметичність тари, а також погіршення властивостей у процесі зберігання зумовлює можливість взаємодії ЛЗ з таропакувальним матеріалом. Мета дослідженя - узагальнення даних літературних джерел і результатів власних досліджень щодо взаємодії парентеральних розчинів і таропакувальних матеріалів. Методи дослідження - бібліосемантичний, загальнонауковий діалектичний метод пізнання, узагальнюючий. Встановлено, що взаємодія між компонентами таропакувальних матеріалів і лікарського засобу розподіляється на два види: перший вид взаємодії призводить до утворення домішок і/або механічних включень; другий тип - до зменшення концентрації активних фармацевтичних інгредієнтів (АФІ) і допоміжних речовин (ДР). Парентеральні розчини необхідно розглядати як комплекс АФІ, ДР, розчинника і системи упакування, яка може бути скляна, закупорена корками, і полімерна - тверда, напівтверда, гнучка. Технологічні дослідження показали, що скляна упаковка, яка закупорена резиновими сірими корками, не рекомендується для парентеральних розчинів, що містять натрію гідрокарбонат або солі магнію у зв'язку з утворенням завису. У медицині широко застосовується полівінілхлорид (ПВХ) завдяки інертності та хімічній стабільності під час теплової стерилізації. У разі контакту з кров'ю або тканинами пацієнта ПВХ має високу біосумісність. ПВХ сумісний з багатьма АФІ і ДР, він стійкий до хімічних реакцій і води. Особливо це важливо для великих об'ємів перитонеальних діалізних розчинів, що застосовуються у разі хронічної хвороби нирок для корекції водно-електролітного балансу організму під час гемофільтрації та гемодіафільтрації. Як таропакувальні матеріали використовуються також полімери і поліолефіни. Найбільш поширеними різновидами поліолефінів є поліетилен і поліпропілен. Узагальнено і систематизовано дані літературних джерел і результати власних досліджень щодо критеріїв вибору таропакувальних матеріалів для парентеральних розчинів за показниками сумісності, атмосферної стійкості та захисними властивостями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л660.87-3

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського