РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000717606<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Трохимчук В. В. 
Фармакоекономічна модель забезпечення населення України вакцинами проти грипу / В. В. Трохимчук, С. О. Соловйов, М. В. Лелека, О. О. Артемчук // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2019. - Вип. 34. - С. 262-271. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Грип є одним із найбільш розповсюджених інфекційних захворювань в усьому світі, залишаючись стратегічно важливою медичною проблемою. Незважаючи на позитивні епідеміологічні та клінічні ефекти вакцинації проти грипу, залишається незрозумілим, наскільки фармакоекономічно обгрунтованим є впровадження вакцинації серед певних груп населення, розмір такої групи, а також рівень відшкодування витрат на вакцинацію, необхідний для покриття частини витрат населення. Мета роботи - розробка фармакоекономічної моделі забезпечення населення України вакцинами проти грипу, що грунтується на властивостях епідемічного процесу вірусної інфекції. Епідемічний процес грипу може бути описаний за допомогою моделі, за якій всіх осіб у популяції можна розподілити на сприйнятливих та інфікованих зі спрощенням на популяційному рівні, що одужання після перенесеної інфекції супроводжується поверненням до групи сприйнятливих осіб. В такій моделі ключовим параметром є параметр передачі збудника грипу. На основі запропонованої моделі параметр передачі збудника було визначено з використанням ретроспективних щомісячних епідеміологічних даних захворюваності на грип в Україні у 2016 - 2017 рр. На основі визначеного параметра передачі збудника грипу було проведено числове моделювання, що надало змогу дослідити залежність рівня відшкодування витрат на вакцинацію як частки від вартості захворювання на грип залежно від обраної цільової групи та рівня охоплення вакцинацією. Результати дослідження розробленої моделі показали, що за існуючих епідеміологічних умов незалежно від рівня охоплення вакцинацією відшкодування частини витрат на вакцинацією у певній цільовій групі населення є обгрунтованим, якщо співвідношення частки цієї групи серед хворих осіб до частки цієї групи серед сприйнятливих осіб не перевищує значення 2,545. Висновки: розроблено математичну модель епідеміологічного процесу грипу в Україні та визначено її параметри з використанням наявних ретроспективних щомісячних даних захворюваності на грип, яку було інтегровано у методологію фармакоекономічного аналізу вакцинопрофілактики грипу. Представлена модель може бути використана фахівцями для проведення фармакоекономічної оцінки забезпечення населення вакцинами проти грипу також за інших епідеміологічних умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.311-52 + Р194.311-395

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського