РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000717629<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ryabtsev S. I. 
Structure, electrical and corrosion properties of quasicrystalline Al - Cu - Fe - Sc thin films = Структура, електричні та корозійні властивості квазікристалічних тонких плівок Al - Cu - Fe - Sc / S. I. Ryabtsev, V. A. Polonskyy, O. V. Sukhova, M. V. Berun // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2019. - 11, № 5. - С. 05020-1-05020-5. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Квазікристалічні плівки номінального складу Al66,5Cu20Fe13Sc0,5 товщиною 200 - 260 нм, охолоджені зі швидкістю 10,2 - 1014 К/с, було вперше одержано за допомогою модернізованого методу триелектродного іон-плазмового напилення. Плівки осаджували на підкладки, виготовлені з NaCl або сіталу. Покриття проаналізовано за допомогою рентгеноструктурного аналізу (РСА), скануючої електронної мікроскопії (СЕМ) та трансмісійної електронної мікроскопії (ТЕМ). Електричний опір вимірювали за чотиризондовим методом. Корозійну поведінку в 3, 5 та 16 % водних розчинах NaCl вивчали за допомогою потенціодинамічного методу та модельних випробувань. Осаджені плівки мають наноквазікристалічну ікосаедричну структуру. Після додавання Sc розміри ділянок когерентного розсіювання зменшуються З 3 до 1,6 нм. Вимірювання електричного опору під час нагріву вказують на те, що досліджена плівка Al - Cu - Fe - Sc стабільна до температури 623 К. Додавання Sc до плівки Al - Cu - Fe знижує термічну стабільність квазікристалічної фази. Зменшення формуючої здатності квазікристалічної i-фази проявляється в зниженні температури фазового переходу на 100 К у разі додавання Sc. Після відпалу протягом 3 год за температури 873 К спостерігається укрупнення результуючої структури, при цьому розміри ділянок когерентного розсіювання збільшуються у 2 рази. Введення Sc до складу плівки Al - Cu - Fe сприяє збільшенню її корозійної тривкості в сольових розчинах. Корозія свіжонапиленої плівки Al - Cu - Fe - Sc відбувається з найменшою швидкістю, однак після відпалу ця плівка кородує з найбільшою швидкістю. Зі збільшенням концентрації натрій хлориду в сольових розчинах з 3 до 16 %, величини стаціонарних потенціалів корозії змішуються у бік більш негативних значень. На підставі результатів проведених модельних корозійних випробувань протягом 1, 2, 3, 4, 8 діб показано, що всі досліджені плівки практично не кородують у 5 % розчині NaCl. Після перебування в сольовому розчині на поверхні плівок не виявлено слідів пітінгової корозії, характерної для литих сплавів Al - Cu - Fe.


Індекс рубрикатора НБУВ: К202.6 + К663.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського