РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000717632<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Vadets D. I. 
The Gruneisen parameter and the apparent part of the general measure of anharmonicity of solid solutions of the Fe - Ni system = Параметр Грюнайзена та явна частина узагальнюючої міри ангармонізму твердих розчинів системи Fe - Ni / D. I. Vadets, V. I. Garashchenko, O. V. Garashchenko, O. Ya. Romaniv // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2019. - 11, № 5. - С. 05023-1-05023-4. - Бібліогр.: 3 назв. - англ.

З застосуванням високотемпературного рентгенографічного методу за допомогою камери КРОС досліджено температурну та концентраційну залежності нанометричного параметра кристалічної гратки сплавів системи Fe - Ni в діапазоні 293 - 973 К. Досліджено зміну рентгенівської характеристичної температури Дебая, узагальнюючу міру ангармонізму, її неявну та явну частини, параметр Грюнайзена. Пояснено розбіжності значень окремих сплавів і середніх їх значень. Частина результатів дослідження представлена аналітично, а інша - графічно. Характер температурних і концентраційних змін корелюється між собою. Досліджено, що у інварних сплавів (35 - 35,6 ат. % Ni) коефіцієнт лінійного розширення є незначним, а у суперінварних сплавів (42 - 48 ат. % Ni) коефіцієнт лінійного розширення майже постійний в межах 273 - 5730 К. У зв'язку з такими особливостями передбачалась можливість оцінити величину явної частини міри ангармонізму, зумовлену зростанням температури зразка. За кросограмами досліджено температурні залежності періоду кристалічної гратки і логарифму відносної інтегральної інтенсивності дифракційних максимумів відбивання за кімнатної температури та за вищих температур. За методом Чінмана з врахуванням поправки на теплове дифузне розсіювання проведено визначення температурної залежності ефективної рентгенівської характеристичної температури. Досліджено, що температурна залежність дійсного коефіцієнта лінійного розширення пермалойних сплавів зі значним вмістом Ni за величиною і характером подібна. Для інварних сплавів вона значно відрізняється і за величиною і за характером від пермалойних сплавів. Обгрунтовано перспективу застосування високотемпературного рентгенівського методу визначення параметра Грюнайзена під час вивчення структури та міжатомних зв'язків феромагнітних твердих тіл.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.33 + В371.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського