РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000717662<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тучковенко Ю. С. 
Імітаційне моделювання відгінно-нагінних коливань рівня моря в портах Одеського району північно-західної частини Чорного моря / Ю. С. Тучковенко // Укр. гідрометеорол. журн.. - 2019. - № 23. - С. 109-120. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Обговорено перспективи використання спрощеної 2-D гідродинамічної моделі для прогнозування ініційованих вітром відгінно-нагінних коливань рівня моря в районах морських портів (Чорноморськ, Одеса, Южний) Одеського району північно-західній частині Чорного моря. Просторово-часова мінливість вітрових умов на межі розділу "море-атмосфера" задається на основі даних глобальної чисельної моделі прогнозу погоди GFS (Global Forecast System). Наведено опис математичної структури гідродинамічної моделі і результати її адаптації до умов модельованої області моря. Представлено результати верифікації моделі у варіанті з засвоєнням даних про мінливість вітрових умов з архівів GFS-аналізу і GFS-прогнозів за 2010, 2016 і 2017 рр. Верифікація виконувалася шляхом порівняння розрахованих при моделюванні і встановлених на основі даних спостережень (з дискретністю 6 годин) викликаних вітром денівеляцій рівня моря в портах Чорноморськ, Одеса, Южний. Кількісна оцінка точності розрахунку виконувалася для випадків, коли денівеляціі рівня за даними спостережень перевищували значення середньоквадратичного відхилення всього ряду. З наборів вибірок, які відповідають цій умові, були сформовані нові ряди спостережених і розрахованих за моделлю значних відгінно-нагінних денівеляцій рівня моря в кожному з портів. З використанням цих рядів були одержані оцінки середньоквадратичної помилки розрахунків, допустимої помилки розрахунків, коефіцієнта кореляції між фактичними і розрахованими величинами денівеляцій рівня, забезпеченості методу розрахунку при допустимій помилці розрахунків. Встановлено, що в разі використання при моделюванні даних GFS-аналізу вітру (з просторовою роздільною здатністю 0,5 % за широтою та довготою) забезпеченість розрахунку значних денівеляцій рівня моря становить 84 - 85 %, а при використанні даних GFS-архіву прогнозів вітру (з просторовою роздільною здатністю 0,25 %) - 88 - 91 %. Зроблено висновок про те, що модель має добрі перспективи застосування для оперативного прогнозу викликаних штормовим вітром коливань рівня моря у варіанті з асиміляцією прогностичної інформації щодо просторово-часової мінливості вітрових умов, яка одержується за допомогою глобальної моделі прогнозу погоди GFS.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221.9(922.8)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25662 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського