РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000717663<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сафранов Т. А. 
SWOT-аналіз екологічної складової урбанізованої території (на прикладі міста Одеса) / Т. А. Сафранов, В. Ю. Приходько, Т. П. Шаніна, К. Д. Гусєва // Укр. гідрометеорол. журн.. - 2019. - № 23. - С. 121-134. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Урбанізовані території характеризуються концентрацією техногенних джерел забруднення, а їх функціонування є головним чинником зміни довкілля. Проведення комплексної оцінки якості природного середовища, дослідження екологічної складової міста та його впливу на умови проживання населення надає змогу спрямувати управління екологічною ситуацією таким чином, аби досягти оптимально можливого стану саме природної складової урбанізованих територій. Одеса - це велике багатофункціональне місто, антропогенне навантаження на яке є вкрай різноманітним, що зумовлює формування несприятливої екологічної ситуації. Мета роботи - надання SWOT-аналізу екологічної складової міста Одеси. Для досягнення цієї мети проаналізовані основні природні і антропогенні фактори, які є причиною формування екологічної ситуації на території Одеси. SWOT-аналіз полягає у виявленні сильних (S) і слабких (W) сторін внутрішнього середовища об'єкта дослідження, можливостей (O) і загроз (T) зовнішнього середовища, а також встановлення зв'язків між ними. У випадку міських систем сильними сторонами є різні екологічно позитивні ситуації, можливості та властивості міста, а слабкими сторонами - нагальні екологічні проблеми. Можливості зовнішнього середовища - це природний потенціал прилеглих територій, а також екологічно позитивні соціально-економічні умови регіонального і національного рівнів. Загрозами зовнішнього середовища є чинники, які спроможні завдати шкоди навколишньому середовищу міста і зумовити погіршення екологічної ситуації в ньому. Проаналізовано існуючі екологічні проблеми, а це: високий рівень забруднення повітряного басейну викидами від пересувних і стаціонарних джерел забруднення; забруднення морського середовища скидами забруднюючих речовин у складі стічних та інших зворотних вод і поверхневим стоком з території міста; незадовільний стан водопровідної і каналізаційної мереж; недостатня якість питних вод з поверхневих та підземних джерел водопостачання; забрудненість грунтового покриву важкими металами, нафтопродуктами та іншими полютантами; недостатній рівень озеленення окремих районів міста і незадовільний стан в них зелених насаджень; формування техногенних грунтових вод і підтопленя значної частини території міста та розвиток небезпечних екзогенних геологічних процесів; наявність джерел акустичного і електромагнітного забруднення; незадовільний стан управління та поводження з відходами виробництва та споживання; наявність екологічно небезпечних промислових об'єктів; незадовільний стан здоров'я жителів міста; низький рівень екологічної культури населення. На підставі аналізу внутрішніх (сильних і слабких сторін) і зовнішніх (можливостей і загроз) чинників запропонований комплекс заходів щодо поліпшення екологічної ситуації у місті Одеса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д220.8 + Д821.8 + Б1(4УКР-2ОДЕ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25662 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського