РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000717675<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бобров О. Б. 
Перша знахідка силіцидів і силіцію в палеорозсипищах Леоно-Ліберійського щита (Сьєрра Леоне, Західна Африка) / О. Б. Бобров, Л. М. Степанюк, С. І. Курило, С. М. Бондаренко, С. Д. Какаранза, Т. Б. Яськевич // Мінерал. журн.. - 2019. - 41, № 3. - С. 24-35. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

У середній течії р. Сева (Sewa) з конгломератів та гравелітів другого типу, представлених сипкими нелітифікованими різновидами, було виявлено металеві фази різнокольорових силіцидів (силіциди магнію, заліза, дисиліциди магнію, заліза, кальцію, а також самородний силіцій) та супутників алмазів. Ці конгломерати містять галькову компоненту (кварц, гранітоїди тоналітового складу, кристалічні сланці основного складу, мігматити, апліти, епідозити) та слабко глинистий пісковиковий наповнювач. Силіциди присутні у вигляді уламків (до 2 см) кристалічних агрегатів. Вони є унікальними мінеральними утвореннями, ніколи раніше не описаними в даному регіоні. Виявлено: дисиліцид заліза (FeSi2), що визначає головні елементи структури цих мінеральних композитів в аншліфах; силіцид магнію (Mg2Si) білувато-блакитного кольору, який цементує фазу FeSi2, кількісно значно поступається їй і становить близько 10 - 20 % об'єму; дисиліцид магнію та кальцію (MgCaSi2) рожево-кремового кольору, вміст - 2 - 6 %, фаза рівномірно розсіяна в основній матриці і має вигляд, типовий для продуктів розпаду твердих розчинів; силіцид заліза (FeSi) формує окремі зерна сірого кольору; самородний силіцій (Si) формує дрібні зерна, що знаходяться в інтерстиціях інших силіцидів. Автори схильні вважати, що ймовірним джерелом силіцидів є виявлений поблизу габро-діоритовий (розшарований до піроксенітів / горнблендитів) масив з очевидними ознаками як лінійного, так і глобулярного розшарування. Для одержання однозначної відповіді на ці питання триває геолого-геофізичне картування ймовірних ділянок локалізації виявленого масиву і геологічних тіл основного і ультраосновного складу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського