РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000717676<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сьомка В. О. 
Нові дані про речовинний склад і вік рудоносних скарнів Волинського мегаблоку Українського щита / В. О. Сьомка, Л. М. Степанюк, Т. І. Довбуш, О. Б. Висоцький, С. М. Бондаренко, Л. В. Сьомка // Мінерал. журн.. - 2019. - 41, № 3. - С. 36-47. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено нові мінералого-петрографічні та радіогеохронологічні дані про вапнисті скарни Корвінівської та перетворені магнезіальні скарни Кочерівської ділянок, розташованих у південно-східній частині Волинського мегаблоку Українського щита (УЩ). На Корвінівській ділянці скарни спостережено у вигляді жильних інфільтраційних тіл серед біотит-плагіоклазових гнейсів. Головними мінералами скарнів є рогова обманка, піроксен, гранат, основний плагіоклаз і епідот. Акцесорні мінерали представлені апатитом, сфеном і ортитом. З рудних мінералів наявний халькопірит. На Кочерівській ділянці скарни утворюють тіла пластової та лінзоподібної форми на контакті карбонатних та алюмосилікатних порід і просторово пов'язані з Кочерівським та Забілоцьким масивами апліт-пегматоїдних гранітів. Головними мінералами скарнів є піроксен, флогопіт, скаполіт, мікроклін, тремоліт, серпентин і кальцит. У флогопіт-тремолітових екзоскарнах зафіксовано шеєліт. Уперше одержано датування віку скарнів за сфеном у Волинському мегаблоці за класичним U-Pb методом. Встановлено два етапи формування скарнів Волинського мегаблоку. Перший - магматичний етап формування вапнистих скарнів. Середнє зважене значення віку скарнів за ізотопним відношенням <$E nothing sup 207 roman {Pb "/" nothing sup 206 Pb}> у сфені складає - 2042,8 +- 3,7 млн pp. Такі дані реально відображають вік утворення високотемпературних мінеральних асоціацій скарнів магматичного етапу. Адже вік гранітів "бистріївського" типу, з якими генетично пов'язані скарни Кочерівської структурно-тектонічної зони, за цирконом і монацитом складає 2080 млн рр. Процес скарноутворення майже на 40 млн рр. молодший за вік гранітів, що свідчить про їх тривалу еволюційну кристалізацію. Другий етап - постмагматичний - утворення перетворених магнезіальних скарнів. Середньозважене значення віку скарнів за ізотопним відношенням <$E nothing sup 207 roman {Pb "/" nothing sup 206 Pb}> у сфені складає 1988 +- 1,2 млн рр. Такі дані добре узгоджуються з раніше встановленим нами віком (калій-аргоновим методом за флогопітом) перетворених магнезіальних скарнів УЩ, який складає 1980 млн рр. Цей етап є найпродуктивнішим для утворення шеєлітової мінералізації в південно-східній частині Волинського мегаблоку УЩ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д347.57 + Д432

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського