РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000717697<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кротова О. О. 
Історія дослідження Амвросіївського верхньопалеолітичного комплексу / О. О. Кротова, І. А. Сніжко // Археологія. - 2019. - № 3. - С. 113-125. - Бібліогр.: 121 назв. - укp.

Розглянуто історію відкриття та дослідження однієї з найважливіших верхньопалеолітичних епіграветських пам'яток України та Східної Європи, датується 18 000 - 19 000 некаліброваних років тому. Акцентовано увагу на маловідомих фактах, що стосуються відкриття пам'ятки як палеонтологічного знаходища на початку ХХ ст. та як археологічного комплексу доби верхнього палеоліту у 1930-і роки. Наведено біографічні дані дослідників-першовідкривачів, проаналізовано їх роль у фіксації та збереженні інформації про пам'ятку. Представлено деякі недостатньо висвітлені у літературі дані, що стосуються організації польових і лабораторних робіт різних років досліджень та участі у них вітчизняних і іноземних спеціалістів суміжних дисциплін, зокрема, проведення на комплексі польового семінару радянсько-американського симпозіуму "Upper Paleolithic - Paleo-Indian Adaptations" (1989 р.) та його значення для інтерпретації пам'ятки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45УКР5-4ДОН)222

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14310 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського