РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000717843<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бондар Р. П. 
Робочі характеристики лінійного магнітоелектричного двигуна вібраційної дії з пружно-в'язким типом навантаження / Р. П. Бондар // Електромех. і енергозберігаючі системи. - 2019. - № 3. - С. 48-56. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто магнітоелектричний лінійний двигун вібраційної дії циліндричної топології. Силова характеристика навантаження подана сумою пружної складової, пропорційної до переміщення якоря двигуна та сили в'язкого тертя, пропорційної швидкості. На підставі лінійної математичної моделі двигуна вібраційної дії, отримано рівняння для визначення оптимальних параметрів пружно-в'язкого навантаження, за яких ККД машини є максимальним. Виконано розрахунок мультифізичної задачі, що грунтується на скінченно-елементному аналізі магнітного поля та одночасному вирішенні рівняння механічного руху якоря. Внаслідок осьової симетрії машини задача розглядається в осесиметричній постановці, за допомогою рівнянь квазістаціонарного магнітного поля в часовій області. Це дозволяє врахувати ефект протікання вихрових струмів в масивних полюсах якоря двигуна, виконаних з конструкційної сталі. Магнітні властивості матеріалів магнітопроводів двигуна подано їх основними кривими намагнічування. Для визначення магнітних втрат в шихтованому осерді статора використовуються вирази, що являють собою модифікацію емпіричної формули Штейнмеца, записані в часовій області. Задача вирішується з використанням рухомого типу розрахункової сітки скінченних елементів у ділянці якоря. Для того, щоб визначити оптимальний режим роботи двигуна залежно від навантаження, параметри останнього змінювались в заданому діапазоні. При цьому проводилась низка послідовних розрахунків електричних, польових та механічних величин, а також розрахунок втрат. Показано, що значення навантаження, яке відповідає найвищому ККД, залежить від механічних та електричних параметрів двигуна, а також від частоти. Разом з тим, за умови фіксованої частоти, існує оптимальне значення коефіцієнту в'язкого тертя навантаження, за якого ефективність буде найвищою.


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100119 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського