РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000717970<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Позниш В. А. 
Застосування АРТ-терапії для корекції порушень психоемоційного стану дітей-мешканців радіоактивно забруднених територій та дітей, переміщених із зони збройного конфлікту на південному сході України / В. А. Позниш, В. Ю. Вдовенко, І. Є. Колпаков, Є. І. Степанова // Проблеми радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр.. - 2019. - Вип. 24. - С. 439-448. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - визначити психоемоційний стан дітей - мешканців радіоактивно забруднених територій і дітей, переміщених із зони збройного конфлікту на південному сході України та оцінити ефективність застосування арт-терапії для корекції його порушень. Психоемоційний стан визначали у 113 дітей, з них 57 - мешканці радіоактивно забруднених територій з вмістом <$E nothing sup 137 roman Сs> в тілі від 269 до 7024 Бк (I група), 56 - вимушені переселенці із зони збройного конфлікту на Південному Сході України (II група). Вік дітей коливався від 10 до 17 років. Діти перебували на лікуванні у дитячих відділеннях клініки ННЦРМ з приводу функціональних розладів та хронічної соматичної патології. Психоемоційний стан дітей визначено за допомогою тесту "неіснуюча тварина", проаналізовано за трьома симптомокомплексами - тривожність, агресивність і нервово-психічне виснаження та оцінювали шляхом нарахування балів. Корекцію психоемоційного стану проводили методом арт-терапії у вигляді серійного малювання. Психологічне тестування проводили двічі при надходженні до стаціонару і після закінчення арт-терапії. Результати первинного обстеження психоемоційного стану дітей за тестом "неіснуюча тварина" показали, що у дітей - мешканців радіоактивно забруднених територій стан тривожності реєструвався в усіх 57 дітей (100 %); стан агресивності - у 38 (66,7 %); виснаження - у 37 (64,9 %). У дітей, переміщених із зони збройного конфлікту на південному сході України, стан тривожності також реєстрували в усіх 56 дітей (100 %), стан агресивності визначено у 53 (94,6 %), а стан виснаження - у 44 (78,6 %). Встановлено, що у дітей, переміщених із зони бойових дій на південному сході України, кількісні показники станів тривожності та агресивності були суттєво вищими, ніж у дітей - мешканців радіоактивно забруднених територій (p << 0,001), тоді як ані за частотою, ані за ступенем виразності стану виснаження вони вірогідно не відрізнялися (p >> 0,05). Кореляційний аналіз з визначенням критерію Спірмена не виявив вірогідних асоціацій між вмістом <$E nothing sup 137 roman Cs> в тілі дітей - мешканців радіоактивно забруднених територій та особливостями їх психоемоційного стану. Висновки: застосування методу арт-терапії у вигляді серійного малюнку у дітей - мешканців радіоактивно забруднених територій і дітей, переміщених із зони бойових дій на південному сході України, призводило до суттєвого позитивного ефекту, який характеризувався зниженням проявів симптомокомплексів тривожності, агресивності. Стан виснаження гірше піддавався корекції, його показники мали лише тенденцію до покращення. Отже, метод арт-терапії у вигляді серійного малюнку характеризується ефективністю, простотою виконання, низькою собівартістю, його можна широко застосовувати у дитячих колективах для корекції порушень психоемоційного стану.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.093.3 + Р361.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського